Rozmaitości
Poniedziałek, 28 stycznia 2019 16:40

Krakowski Salon Poezji: Światełko do nieba

Chcemy te tragiczne wypadki, które się wydarzyły w niedzielę 13 stycznia b.r. w Gdańsku, śmierć Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, w jakiś sposób artystycznie przetworzyć. Spróbować nazwać targające nami emocje przy pomocy poezji, muzyki, piosenek, czy też pisanych specjalnie na ten dzień tekstów. Stało się coś strasznego. Nie uciekajmy od tego, zmierzmy się z tym. Tak jak umiemy – poprzez Sztukę!
Spotkanie odbyło się na Dużej Scenie w Teatrze im Juliusza Słowackiego w niedzielę 27 stycznia.
Dziwny jest ten świat. Ale jak jesteśmy razem, to bywa też piękny świat....

wystąpili: Anna Dymna, Stefan Ropa, Natalia Strzelecka, Bogdan Słomiński, Bożena Zawiślak-Dolny, Krystian Durman, Karolina Casogne, Urszula Kiebzak, Justyna Schneider, Dominika Bednarczyk, Andrzej Popiel, Grzegorz Grabowski, Lidia Bogaczówna, Beata Malczewska, Grzegorz Łukawski Grzeg Luki, Małgorzata Kochan, Sławomir Sośnierz, Wojtek Skibinski, Bożena Adamek, Marcin Sianko, Rafał Dziwisz, Aleksandra Zielińska, Monika Siara, Tomek Kaczorowski, Dorota Imiełowska, Halina, Jarczyk, Jacek Bylica, Bartek J Jelonek.

Spotkania Krakowskiego Salonu Poezji odbywają się od 2002 roku z inicjatywy Anny Dymnej i na przestrzeni lat stały się cenionym i lubianym wydarzeniem. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 aktorzy czytają mniej lub bardziej znane wiersze mniej lub bardziej znanych poetów. Najczęściej słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W Salonie spotykają się artyści z różnych środowisk, z większości krakowskich teatrów, gwiazdy z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z tymi mniej znanymi.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru im Juliusza Słowackiego

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl