Rozmaitości
Poniedziałek, 29 października 2018 08:37

Kraków pływał z Otylią Jędrzejczak

Ponad 130 młodych adeptów pływania wzięło udział w zajęciach z cyklu Otylia Swim Tour, które odbyły się w Krakowie. Przez całą sobotę Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem doskonaliła umiejętności młodych pływaków.
– Dla mnie to bardzo sentymentalna podróż, bo przecież będąc w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego osiągałam pierwsze międzynarodowe sukcesy. Dziś jest to już zupełnie inny obiekt, ale i tak jest łezka wzruszenia – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Sporą atrakcją dla dzieci – oprócz zajęć i spotkania z mistrzynią olimpijską z Aten – był udział w imprezie trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka. Wybitny polski lekkoatleta w sobotę promował swoją książkę „Petarda. Historie z młotem w tle” podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, a wcześniej odwiedził trenujących pod okiem Otylii Jędrzejczak młodych pływaków.

– Bardzo lubię spotkania z dzieciakami, chociaż często jest mały niepokój, bo trudno przewidzieć, o co będą pytać. Cieszę się, że miałem okazję się z nimi spotkać, a poza tym wiadomo, że takiej mistrzyni jak Otylia nie można odmówić – mówił Fajdek.

Krakowska edycja Otylia Swim Tour rozpoczęła się od długiego spotkania dzieci z Jędrzejczak i Fajdkiem. Oboje wybitni sportowcy opowiadali wiele historii, po których dzieciaki pękały ze śmiechu. Tradycyjnie też spotkanie zakończyło się wielominutowym rozdawaniem autografów.

Z dziećmi na obiektach krakowskiej SMS trenowało dwunastu trenerów pracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak, a zajęcia odbywały się zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

– Nasz projekt obejmuje kompleksowe zajęcia, bo skupiamy się zarówno na przygotowaniu fizycznym, jak i na ćwiczeniach techniki pływackiej w wodzie. A ponadto dla rodziców mamy także wykłady dietetyka i psychologa sportowego, bo odpowiednia wiedza w tych tematach jest dla życia młodych sportowców niezbędna – dodała Jędrzejczak.

Uczestnicy Otylia Swim Tour każdorazowo otrzymują też atrakcyjne pakiety, przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Jurajską i BelVita. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku Otylia Jędrzejczak wraz ze swoim sztabem przyjedzie jeszcze do Torunia, gdzie Otylia Swim Tour odbędzie się 17 listopada.


mat. prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl