Rozmaitości
Poniedziałek, 16 grudnia 2013 15:36

Konkurs "Stoły Wigilijne w polskiej tradycji" (zdjęcia)

NOWY TARG. W Karcmie u Borzanka odbył się I Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów - "Stoły wigilikne w polskiej tradycji". Organizatorem i pomysłodawcą konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu we współpracy z „Karcmą u Borzanka.”
W konkursie udział wzięli przedstawiciele szkół z: Krościenka, Łącka, Zakopanego, Jabłonki, Nowego Targu oraz uczniowie ze szkół rolniczych: z Bystrej i Nowosielec. W pierwszym etapie każdy uczestnik miał za zadanie nakryć stół dla czterech osób do zaplanowanego menu - czas wykonania zadania 90 minut.

Zgodnie z regulaminem konkursu w drugim etapie uczestnicy dokonali obsługi gości. Każdy uczestnik serwował wylosowany zestaw. Zestawy obejmowały ciasta oraz bezalkoholowe napoje zimne i gorące z różnymi dodatkami. Aranżacja stołów ściśle związana była z tytułem stołu, który znajdował się na widocznym miejscu w postaci winietki.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania ale biorąc po uwagę kryteria oceny zawarte w regulaminie konkursu ostatecznie przyznała:
I miejsce – Krystian Przybyłowicz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej – stół: ‘PIERWSZA GWIAZDKA”. Opiekun - Anna Jasińska.
II miejsce – Karolina Nowobilska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu - stół „ Wigilijna kolacja – tandem tradycji z nowoczesnością”. Opiekun - Dorota Kościelniak.
III miejsce – Dawid Bochnak z Zespołu Szkół i Placówek w Krościenku nad Dunajcem – stół „Wigilia – poezja tradycji, atmosfera rodzinnego ciepła”. Opiekun - Barbara Ciesielka.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i puchary ufundowane przez sponsorów: Agencję Rynku Rolnego Oddział w Krakowie, Michała Borzęckiego – Radnego Powiatu Nowotarskiego, Annę Paluch – posła na sejm RP, Radę Rodziców przy ZSCKR w Nowym Targu oraz Małopolską Izbę Rolniczą.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i specjalne kubki z logo ZSCKR Nowy Targ.

Spotkania przy stole zawsze łączyły pokolenia. Trzeba iść z duchem czasu ale nie wolno nam zapominać o tradycji. Halina Galas, pomysłodawczyni konkursu, już dziś zaprasza na II edycję tego przedsięwzięcia.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: ZSCKR Nowy Targ

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl