Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 26 września 2016 16:05

Konkurs plastyczny „Piękno Krakowskiej Florencji” dla uczniów szkół podstawowych. Nabór do 20 października.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Piękno Krakowskiej Florencji”. Co to jest „Krakowska Florencja”? To teren dawnego miasta Kleparz, leżący obecnie w granicy Dzielnicy I Stare Miasto, a zamykający się w obrębie ulic - Basztowej, Łobzowskiej, Al. Słowackiego i Pawiej.
W dokumencie lokacyjnym spisanym w 1366 roku teren ten określono jako „ogród za miastem blisko św. Floriana”, a nowo powstałe miasto nazwano Florencją.

Czy i dzisiaj obszar dawnego miasta Kleparz można tak nazwać? Czy można odnaleźć jego piękno?

Zadaniem uczestników konkursu będzie odkrycie go i przedstawienie w formie plastycznej. Prezentowane mogą być pomniki, ulice, budowle świeckie lub sakralne „Krakowskiej Florencji”.

Ostateczny termin przyjmowania prac to 20 października 2016 r., godz. 17.00. Dzieła będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza - klasy I – III, druga - klasy IV – VI. Prace mogą być wykonane przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej (malarstwo, rysunek, collage, witraż itp.), w formie płaskiej, w formacie nie większym niż A-2.
Nagrodą główną jest aparat fotograficzny, komisja przyzna też wyróżnienia.

Konkurs jest organizowany w ramach wystawy czasowej „Miasto bez murów. W 650. Rocznicę lokacji Kleparza (1366-2016) prezentowanej w Pałacu Krzysztofory.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:
http://www.mhk.pl/aktualnosci/konkurs-plastyczny-dla-uczniow-szkol-podstawowych-piekno-krakowskiej-florencji

na zdj. Kościół św. Floriana/ Stanisław Tondos

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl