Rozmaitości
Wtorek, 4 marca 2014 22:05

Konkurs na pamiątkę wielkanocną z Małopolski

Województwo Małopolskie ogłasza konkurs na pamiątkę wielkanocną z Małopolski. Zasady są dwie - musi promować region w związku ze zbliżającą się Wielkanocą i nawiązywać do kultury ludowej.
Prace można zgłaszać od 26 lutego do 26 marca 2014 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dwóch kategoriach (tradycyjna – „Alleluja po małopolsku” oraz na wesoło – „Odbiła mi palma”) . Konkurs skierowany jest do twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą lub są zrzeszeni w stowarzyszeniach twórców i artystów, jak również do innych podmiotów i osób fizycznych, prowadzących działalność w zakresie produkcji pamiątek. Zwycięzcy otrzymają do 1500 zł tytułem zakupu praw autorskich do projektu pamiątki. Nagrodą główną jest zlecenie produkcji i dostawy ok. 60 szt. zwycięskiej pamiątki. Także Internauci będą mogli wybrać swojego faworyta w głosowaniu na www.facebook.com/lubiemalopolske.

Ciekawostką jest to, że finał konkursu odbędzie się we wsi Wielkanoc (gmina Gołcza, powiat miechowski, Małopolska) – jedynej w Polsce i jednej z trzech na świecie miejscowości o takiej nazwie.

Celem konkursu jest promocja bogactwa i zasobów kultury ludowej, jako źródła inspiracji oraz pozyskanie nowych, ciekawych i oryginalnych pomysłów, wzorów pamiątki promującej region.

Informacje w sprawie konkursu można uzyskać pod nr tel. 12 379 60 50.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl