Rozmaitości
Środa, 12 kwietnia 2017 09:32

Konkurs na „Nopiykniyjsy Orawski Moj”

Po raz kolejny rusza tradycyjny konkurs, w którym o miano najpiękniejszego będą rywalizować orawskie moje postawione w gminie Jabłonka. Termin zgłoszeń upływa 28 kwietnia.
Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest dostarczenie do biura Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce zgłoszenia zamiaru stawiania moja zgodnie z dawną orawską tradycją.. W konkursie mogą uczestniczyć tylko mieszkańcy gminy Jabłonka.

Przy ocenie, która nastąpi 1 maja b.r., komisja będzie brać pod uwagę: tradycyjny wygląd i sposób mocowania, treść, estetykę dedykacji, gwarową formę zapisu oraz wysokość moja. W przypadku wystąpienia wulgaryzmów w zapisie dedykacji, może dojść do dyskwalifikacji grupy. Podczas mocowania moja nie należy korzystać ze sprzętów mechanicznych, dźwigów, podnośników – chyba, że służy to zabezpieczeniu terenu. Uczestnicy konkursu odpowiadają za bezpieczeństwo w czasie stawiania moja, które jest prywatną inicjatywą. Grupę musi zgłosić osoba pełnoletnia. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Orawskiego Centrum Kultury.
Nagrody i dyplomy za zajęcie pierwszych trzech miejsc zostaną wręczone 3 maja 2017 roku podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Jabłonce.

Kartę zgłoszenia można znaleźć pod linkiem:
http://www.ockorawa.pl/images/stories/2017/1Maja/Formularz.pdf

Organizatorem wydarzenia jest Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej oraz Babiogórski Park Narodowy.

Równolegle swój konkurs organizuje także gmina Lipnica Wielka pn. XIII Konkurs na „Nopiykniyjsy Gminny Moj”. Więcej informacji na: lipnicawielka.pl.

ah/ zdj. Łukasz Sowiński

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl