Rozmaitości
Piątek, 11 listopada 2011 12:38

Konkurs książkowy: "Pamiętnik wiejskiego proboszcza"

Prezentujemy dziś Państwu książkę pt. "Pamiętnik wiejskiego proboszcza", której autorem jest Georges Bernanos. Jak co tydzień, dla pierwszych pięciu Czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na konkursowe pytanie, mamy pięć egzemplarzy dzieła Bernanosa.
A konkursowe pytanie brzmi: jaką książką debiutował Georges Bernanos? Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkursy@malopolskaonline.pl.

O książce:

Młody, żarliwy ksiądz zmaga się z powierzchowną wiarą swoich parafian, własnymi wątpliwościami, słabością duchową i fizyczną. Musi zmierzyć się też z szatanem, który opanował dusze mieszkańców. Walka ta prowadzi go do wątpienia w swoje powołanie, okazując się batalia na śmierć i życie… Bernanos jest zagorzałym krytykiem mieszczańskiego, konformistycznego traktowania wiary. Pamiętniki zmuszają do zastanowienia się nad swoim miejscem w Kościele i nad wiarą.

O autorze:

Georges Bernanos (1888–1948), absolwent kolegium jezuickiego i Instytutu Katolickiego w Paryżu. Francuski powieściopisarz, dramaturg, eseista. Walczył podczas I wojny światowej. Przed II wojną światową wyemigrował do Brazylii. Do ojczyzny powrócił w 1945 roku. Zadebiutował powieścią "Pod słońcem szatana" (1926), która przyniosła mu sławę i uznanie. Wkrótce pojawiły się kolejne dzieła: "Zakłamanie", "Radość i Zbrodnia". W roku 1936 opublikował "Pamiętnik wiejskiego proboszcza". Powieść uznano za najważniejszą w dorobku pisarza. Na lata wojenne, spędzone w Brazylii, przypada działalność publicystyczna Bernanosa.

"Pamiętnik wiejskiego proboszcza"
Autor: Georges Bernanos
Wydawca: Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2011 r.

r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl