Rozmaitości
Piątek, 16 września 2011 07:07

Konkurs książkowy: Oskarżenia i skandale, przepowiednie i spiski wymierzone w Benedykta XVI

Po dłuższej niż zapowiadana przerwie powracamy do konkursów książkowych i tym razem dołożymy wszelkich starań, by jak to było przedtem, odbywał się on co dwa tygodnie.
Mamy dzisiaj dla Państwa książkę „Atak na Ratzingera” autorstwa Andrea Tornielli i Paolo Rodari.
Od wydawcy:
Czy „pancerny kardynał”, jak mówiono o Ratzingerze przed wyborem na Biskupa Rzymu, oparł się atakom wymierzonym w osobę Benedykta XVI? Prezentowana książka jest próbą przedstawienia i wyjaśnienia skandali związanych z osobą papieża Ratzingera. Jej autorzy, wybitni włoscy watykaniści – Paolo Rodari i Andrea Tornielli, zastanawiają się nad tym, czy nadinterpretacje (komentarze) medialne wydarzeń i papieskich wypowiedzi są wynikiem błędów popełnianych przez samego Ratzingera, wypływają z braku profesjonalizmu jego współpracowników, czy może są owocem zmowy i zmasowanego ataku sił przeciwnych Kościołowi?
Książka poszukuje również odpowiedzi na pytanie: Dlaczego to, co stanowi rzeczywistą treść nauczania Benedykta XVI, nie przebija się do mediów z taką skutecznością, jak skandale rodzące się z wydarzeń, obiektywnie patrząc, mniej istotnych? Łatwiej jest przecież wytknąć Papieżowi błąd, niż dostrzec w nim apostoła prawdy o żywym Chrystusie, obrońcę piękna liturgii, czy człowieka zatroskanego o wszystkich ludzi biednych i pokrzywdzonych.
- Postanowiłem napisać tę książkę razem z kolegą Paolo Rodarim, ponieważ zdałem sobie sprawę z tego, że niektóre z kryzysów medialnych, charakteryzujących pontyfikat Benedykta XVI, doprowadzały niekiedy do tego, że przysłaniały jego prawdziwe orędzie - powiedział Andrea Tornielli.
Autorzy książki Andrea Tornielli (dziennik „La Stampa”, blog „Sacri Palazzi”) i Paolo Rodari (dziennik „Il Foglio”, blog „Palazzo Apostolico”) dokonali rzetelnej analizy pierwszych lat pontyfikatu papieża Ratzingera. Nie opierali się jednak na pobieżnych opiniach i nie wyciągnęli pochopnych wniosków. Jako wnikliwi obserwatorzy Watykanu zebrali informacje i niepublikowane dotąd dokumenty oraz wysłuchali świadectw uczestników i najbardziej kompetentnych obserwatorów wydarzeń. Odtworzyli i wyjaśnili to, co ostatnio wydarzyło się za murami Watykanu i w całym Kościele. Wprowadzają w ten sposób czytelnika w kontekst wydarzeń widzianych z szerszej, globalnej perspektywy. Czyni to książkę niezwykle wiarygodną.
Książkę wydawnictwa Edycja Świętego Pawła można w cenie 29,95 zł nabyć w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.edycja.pl.

Tradycyjnie, pięć pierwszych osób, które przyślą na adres konkursy@malopolskaonline.pl odpowiedź na pytanie: ile razy kardynał Ratzinger odwiedził Polskę zanim został Papieżem - nagrodzimy książką.

red/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl