Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 22 lutego 2015 11:24

Konfrontacja Szkół w E-Sporcie. ZSLiT z Jarosławia - najlepszy (zdjęcia)

NOWY TARG. W Miejskim Ośrodku Kultury spotkali się reprezentanci kilkunastu szkół z całego kraju, by wziąć udział w III już edycji KSWE-S.
- To oddolna inicjatywa graczy. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak takie wydarzenia popularyzują e-sport i udowadniają społeczeństwu, że gry to nie tylko starta czasu. Trzeba pokazać sceptykom, że nasi gracze to dobrze zorganizowana społeczność, której nie jest obce aktywizowanie i działanie - tłumaczy organizator Konfrontacji - Marcin "Solar" Bryniarski.

KSWE-S to turniej e-sportowy przeznaczony dla szkół średnich. - W pierwszych dwóch edycjach gościł Counter Strike 1.6 teraz przyszła pora na Global Offensive - dodaje "Solar".

W grze brały udział pięcioosobowe drużyny - 4 uczniów i nauczyciel z 16 szkół. Swoje reprezentacje miała między innymi Wieliczka, Dąbrowa Górnicza, Inowrocław, Nowy Sącz, Mikołów i Wołomin.

Wygrała drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu, przed Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce i ZST w Nowym Targu. Kolejne miejsca zajęły drużyny: I LO w Wolominie, Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie oraz I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

Oprócz czysto e-sportowych emocji organizatorzy przygotowali także konkurs wiedzy o e-sporcie, w którym sprawdzali wiedzę dotyczącą przeróżnych cyfrowych dyscyplin sportowych.

opr.s/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl