WSB
Rozmaitości
Sobota, 20 lipca 2013 00:03

Koncerty Inaugurujące Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

KROŚCIENKO. Dziś o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza podobnie jak w minionych latach, rozpocznie się IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Koncerty będą się odbywać przez cztery kolejne soboty. Będą okazją do wysłuchania pięknej muzyki wykonywanej na organach oraz na innych instrumentach. Zabrzmi także muzyka wokalna.
Treść najbliższego koncertu będą stanowiły teksty księdza Józefa Tischnera w znakomitej interpretacji jednego z najwybitniejszych polskich aktorów prof. Jerzego Treli. Na organach grał będzie Marek Stefański z Krakowa, a całość dopełni muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika.

Dzień później, w niedzielę 21 lipca o godzinie 16:30 w kościele parafialnym w Sromowcach Wyżnych wystąpią: Barbara Świątek-Żelazna (flet) oraz Marek Stefański (organy). Oprócz muzyki organowej zabrzmią dzieła kameralne dwóch największych mistrzów muzyki baroku: Johanna Sebastiana Bacha i Georga Fridricha Haendla wykonane na flecie z towarzyszeniem organów.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych dwóch koncertach, które niewątpliwie będą doniosłymi wydarzeniem w Pieninach. Wstęp na koncerty jest wolny, serdecznie wszystkich zapraszamy.

Agnieszka Radwan-Stefańska, Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Na zdjęciu - Marek Stefański – fot. archiwum artysty
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl