Rozmaitości
Sobota, 1 lipca 2017 18:09

Koncertowe lato w Białce Tatrzańskiej

Projekt „Kultura na Bani” to cykl wydarzeń kulturalnych, odbywających się w lipcu i sierpniu 
w Białce Tatrzańskiej u stóp Bani. W tym roku wydarzenia obejmą koncerty folkowe, coverowe 
i występy góralskiego teatru. Zostanie także - już po raz drugi - zorganizowany konkurs muzyczny "Front Kulturalny" przeznaczony dla młodych zespołów z Podhala i okolic.
Celem organizatora - Hotelu Bania - jest ciągłe dążenie do tego, by 
w świadomości turystów przyjeżdżających z całej Polski, pokazać prawdziwą, wartościową stronę kultury góralskiej. „Trzeba zmieniać stereotyp lokalnej kultury zawieszonej gdzieś pomiędzy oscypkiem i ciupagą, chcemy by “góralskość” wyszła z cepelii na scenę - Scenę Kultury - i żeby donośnym głosem dała o sobie znać!” - informuje organizator.

Repertuar koncertów wygląda imponująco. W sumie prze całe lato na Bani odbędzie się ponad 30 koncertów na żywo.
W piątki usłyszymy zespoły coverowe, które nie tylko swoją muzyką ale 
i scenicznym image przypominają muzyczne legendy - Elvis Presley, Michael Jackson, Queen, The Beatles, Maryla Rodowicz i inni. Start 20:00

Soboty to podwójna dawka występów. O 18:30 zagrają młode zespoły w ramach konkursu Front Kulturalny, a o 20:00 gwiazdy wieczoru - w tym roku m.in Future Folk, Trebunie-Tutki, Redlin, Kapela Hanki Wójciak, a na finał lata zespół Percival, którego muzykę mogliśmy usłyszeć w grze Wiedźmin 3.

W niedziele organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi. Do ich dyspozycji będzie park rozrywki Ogród Zabaw i Letnią Strefę w Termie Bania, a o godzinie 17:00 co tydzień plenerowy koncert familijny 
w wykonaniu duetu Beti & Bobass!

To nie wszystko co czeka nas tego lata w Białce. Już 29 lipca odbędą Ekstremalne Mistrzostwa Polski Cross Monster połączone z Eksplozją Kolorów. 5-6 sierpnia - największa letnia impreza muzyczna na Podhalu, czyli Festyn Białczański. Zagrają między innymi Kamil Bednarek, Piersi i Ania Dąbrowska. Trzy tygodnie później, na koniec wakacji 25-27 sierpnia - Goniacka czyli Piknik Biegowy. Będzie to już druga edycja tej imprezy biegowej przeznaczonej dla całych rodzin w ramach której odbywają się między innymi „Bieg Krasnych Dziewek”, „Góralską Wycieruchę” czy „Rombanice na Pół Setki”.

Kalendarium imprez na www.latowbialce.pl.

Materiał promocyjny
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl