Rozmaitości
Czwartek, 14 czerwca 2012 21:02

Koncert "Młode nuty góralskie" (zdjęcia)

ZAKOPANE. W „Jasnym Pałacu” zorganizowany został koncert tradycyjnej i nowej muzyki góralskiej. Wystąpiły dziecięce i młodzieżowe kapele które wspólnie tworzą Młodzieżową Orkiestrę Góralską „Jutrzenka”. Wśród nich - utalentowani „prymiści” i instrumentaliści młodego pokolenia: Tomasz Chlebek, Andrzej Szczepaniak-Bajscorz, Paweł Majerczyk.
Tematem przewodnim były „młode nuty góralskie”, czyli takie, które powstały już w XX i w XXI wieku, ale są dziś uznaną częścią tradycji góralskiej. Przypomniano takich mistrzów i współtwórców muzyki Podhala jak: Andrzej Knapczyk-Duch, Stanisław Szczepaniak-Bajscorz, Władysław Zarycki.

Koncert poprowadził muzyk i nauczyciel dyplomowany muzyki ludowej – Krzysztof Trebunia-Tutka, który od 18 lat przekazuje swoją wiedzę młodym w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem.

Krzysztof Trebunia-Tutka z pomocą Małych Trebuniów-Tutków zaprezentował swoje „młode nuty”. Publiczność usłyszała starodawne instrumenty: róg, trombitę, złóbcoki, basy „ósemki”, fujary i piszczałki.

opr.s/zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl