Rozmaitości
Niedziela, 14 stycznia 2018 20:34

Koncert na dwa głosy operowe i orkiestrę (zdjęcia)

NOWY TARG. Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej w kościele pw. NSPJ uświetniła obecność znakomitej śpiewaczki operowej Zofii Kilanowicz.
Pochodząca z Nowego Targu sopranistka dała się poznać jako wykonawczyni trudnego repertuaru oratoryjno-kantatowego. Jej "specjalnością" są utwory barokowe i współczesne, ale także kompozycje Claudia Monteverdiego, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, czy Henry’ego Purcella. Przez dekadę była solistką Królewskiej Opery w Brukseli.

Gdy rozpoznano u niej stwardnienie rozsiane powiedziała, że będzie śpiewać na siedząco, bo "skoro śpiewała partie operowe wisząc głową w dół, to siedzenie na wózku i śpiewanie nie jest niczym trudnym".

Tym razem Zofia Kilanowicz wystąpiła w repertuarze przede wszystkim świątecznym. Towarzyszyła jej inna śpiewaczka operowa - Wiktoria Bisztyga, sopranistka współpracująca z krakowskim chórem Organum oraz zespołem instrumentalnym Ricercar, działającym przy Filharmonii Krakowskiej.

W programie koncertu nie zabrakło zarówno standardów światowych, jak i utworów klasycznych. Występ poprowadził kapelmistrz Marcin Musiak.

Podczas koncertu zbierano pieniądze z przeznaczeniem na finansowanie kosztownego leczenia i rehabilitacji Zofii Kilanowicz.

s/ zdj. Szymon Pyzowski

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl