Rozmaitości
Sobota, 14 lipca 2018 19:20

Koncert inauguracyjny Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

W szczawnickim kościele pw. św. Wojciecha została zainaugurowana jedenasta edycja Festiwalu Muzyka Nad Zdrojami.
Przed zgromadzonymi licznie w szczawnickiej świątyni melomanami wystąpił żeński zespół wokalny Flores Rosarum, wykonujący muzykę chorałową oraz średniowieczną. Zespół składa się z pięciu chórzystek: Adrianny Bujak - Cyran, Katarzyny Śmiałkowskiej, Marii Klich, Katarzyny Wiwer oraz Suzi Ferfoglia. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Suzi Ferfoglia. Chórowi akompaniował na klawesynie Andrzej Zawisza.

Na program koncertu, który był podzielony zgodnie z okresami w roku liturgicznym, złożyła się muzyka wykonywana w klasztorach polskich Panien Benedyktynek w baroku. Artystki wykonały m.in.: Antyfony na I Nieszpory I Niedzieli Adwentu, Antyfonę do Magnificat, Stabat mater dolorosa oraz Alleluja na Wigilię Zmartwychwstania.

Organizatorem Festiwalu Muzyka Nad Zdrojami jest Fundacja Kulturalny szlak, Grupa Thermaleo؏Uzdrowisko Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Patronat honorowy nad festiwalem objął biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Następne dwa koncerty odbędą się w szczawnickim Dworku Gościnnym 15 i 20 lipca.

Weronika Błażusiak, na podst. materiałów organizatora
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl