WSB
Rozmaitości
Niedziela, 14 sierpnia 2016 12:12

Koncert finałowy Letniej Filharmonii AUKSO w sercu zapory w Niedzicy

Koncert finałowy Letniej Filharmonii AUKSO odbył się w nietypowym miejscu, bo w hali maszyn, która stanowi serce Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy.
Wnętrze, w którym na co dzień słychać pracujące maszyny w ten wieczór zamieniło się w przestrzeń przyjazną melomanom. Kwiaty oraz setki zapalonych świeczek dodały ciepła surowej hali.

Publiczność przywitała Justyna Rekść-Raubo. Dyrektor festiwalu podziękowała sponsorom, dzięki którym AUKSO gości po raz trzeci w Pieninach oraz zaprosiła do wysłuchania koncertu. Rozpoczął go Stanisław Soyka, który zaśpiewał pięć własnych utworów. Następnie Orkiestra AUKSO wykonała "taniec góralski" z baletu Harnasie.

Później gwiazda wieczoru - Stanisław Soyka przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO zaśpiewał sonety Williama Szekspira. Tym razem publiczność miała niepowtarzalna okazję wysłuchania ich w połączeniu z muzyką Soyki w nowej odsłonie - w opracowaniu Pawła Betleya oraz Piotra Steczka.

Koncert stanowił ogromną dawkę pozytywnej energii. Wywołał on zachwyt oraz zyskał uznanie słuchaczy. Wypełniający halę po brzegi melomani raz po raz brawami nagradzali brawurowe wykonania utworów.

Weronika Błażusiak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl