Rozmaitości
Środa, 18 stycznia 2012 21:20

Koncert dla małych serc

Mehrzad Montazeri – znakomity tenor oraz Ewelina Szybilska (sopran) będą gwiazdami charytatywnego Wiedeńskiego „Koncertu dla małych serc” na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, który odbędzie się w gmachu Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego 22 stycznia (niedziela) o godz. 19.
Pierwszy „Koncert dla małych serc” odbył się w 2009 roku/ Od tej pory grupa Wiener Solisten regularnie co roku przyjeżdża koncertować na rzecz dzieci z wadami serca.
W tym roku wraz z orkiestrą pod dyrekcją piotra Gładkiego wystąpi tenor Merhzad Montazeri oraz Ewelina Szybilska (sopran). Koncert poprowadzi Marek Pacuła. Podczas koncertu tradycyjnie odbędą się licytacje dzieł sztuki. Dochód z licytacji i biletów-cegiełek będzie przeznaczony na stworzenie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie hybrydowej sali operacyjnej.

- Dzięki „Koncertom dla małych serc” udało się przyciągnąć uwagę sponsorów, ludzi dobrej woli, a także władz państwowych i w efekcie w ubiegłym roku klinika wzbogaciła się o 6 dodatkowych miejsc intensywnego nadzoru dla dzieci po operacjach serca – informuje fundacja Schola Cordis, działająca na rzecz kliniki, organizator koncertów. - Tym razem dyrekcja szpitala wraz z lekarzami z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie planuje stworzenie przy nowym bloku operacyjnym sali hybrydowej, która dzięki unikalnemu wyposażeniu umożliwi wdrożenie procedur z zakresu kardiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej – usłyszeliśmy.

- Nowoczesna aparatura sali hybrydowej umożliwia zastosowania całego pakietu różnorodnych technik interwencyjnych bazujących na obrazach 3D i skanowanie całego ciała bez zmiany pozycji pacjenta. Na sali hybrydowej przeprowadzane będą zabiegi, które będą dużo mniej obciążające dla pacjenta niż tradycyjne operacje chirurgiczne, co pozwoli na skrócenie okresu rekonwalescencji i zmniejszenie ryzyka powikłań pooperacyjnych. Tego typu sale operacyjne znajdują się już w pięciu miastach Polski, ale to będzie druga dedykowana wyłącznie pacjentom pediatrycznym. Koszt wyposażenia i przystosowania takiej sali to około 8 mln zł. Tegoroczny „Koncert dla małych serc” będzie więc początkiem szerszej akcji, której celem jest pozyskanie z różnych źródeł pieniędzy na zrealizowanie tej inwestycji – informują pomysłodawcy.

Bilety na koncert można kupić w Punkcie InfoKraków,
przy ul. św. Jana 2. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej:

Źródło: http://www.scholacordis.pl

źródło: Wrota Małopolski

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl