Rozmaitości
Poniedziałek, 12 września 2016 20:45

Koncert dla Piotra. Jubileuszowy koncert Piwnicy pod Baranami (zdjęcia)

Przez 60 lat w Piwnicy... gromadzą się wspaniali, mądrzy ludzie, wyrosły pokolenia młodych, zdolnych twórców, dzięki którym trwa magia i niepowtarzalne piękno Krakowa. Ci właśnie ludzie i artyści kabaretu zaproponowali, aby po śmierci Piotra S. co roku w Krakowie, w rocznicę jego Urodzin organizować koncerty poświęcone jego osobie, w ten sposób wyrażając wdzięczność temu Wielkiemu Magowi, który przyczynił się do istnienia miejsca tak niepowtarzalnego i tak przez nas wszystkich cenionego.
Koncert 10 września kontynuował obchody 60-lecia działalności Piwnicy pod Baranami. I jak zawsze dominowały problemy sztuki, polityki i obyczajowości, a wszystko to w utworach poetyckich odkrywających czar i uroki języka polskiego śpiewanych przez wszystkie pokolenia artystów „piwnicznych”. Tenże koncert w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zabrzmiał szczególnie, bowiem przywołał wielu nieobecnych..., dla których Piwnica… była ich WŁASNĄ WYSPĄ!

Kabaret Piwnica pod Baranami działający od 1956 w Krakowie. W Piwnicy powstawały przez lata piosenki i krótkie formy sceniczne. Założony m.in. przez Piotra Skrzyneckiego (właściwie przez kilkoro studentów krakowskich uczelni) w 1956 w piwnicach Pałacu pod Baranami pierwotnie miał być miejscem spotkań krakowskich studentów. Oficjalnie Piwnicę otwarto 26 maja 1956. Wśród założycieli Piwnicy byli także, m.in. Bronisław Chromy i Krzysztof Penderecki.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Piwnicy pod Baranami
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl