Rozmaitości
Wtorek, 13 sierpnia 2019 17:00

Koncert Promenadowy – „Muzyka świata” na 53 Festiwalu Kiepury

W cyklu Koncert Promenadowy we wtorek 13 sierpnia , w samo południe znów spędziliśmy wraz z Krynicką Orkiestrą Zdrojową im. Adama Wrońskiego pod batutą Mieczysława Smydy oraz z Zespołem Tańca Artystycznego Miniatury.
Tym razem kryniccy artyści przygotowali dla nas wspaniałą podróż przez najpiękniejsze melodie świata. Usłyszeliśmy miedzy innymi: Ponad falami J. Rosasa, Taniec hiszpański W. Starka, Pod dachami Paryża H. Girauda, Barcarolle J. Offenbacha, czy Łyżwiarzy E. Waldteufela oraz wiele innych wspaniałych melodii
Koncert ten był niewątpliwie ucztą dla ucha, ale także dla oka.


Wykonawcy:
Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego
Mieczysław Smyda - dyrygent
Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” - balet
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” balet
Zespół tańca artystycznego powstały w 1986 r. z inicjatywy dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Krynicy, Stefana Sopaty. Jego założycielem był Władysław Szlęk, tancerz i choreograf z Krakowa, absolwent szkoły baletowej w Bytomiu, związany m.i n. z: Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk i Teatrem Wielkim w Łodzi.

Krynicka Orkiestra Zdrojowa orkiestra
Założona w 1875 roku przez skrzypka, kompozytora i dyrygenta A. Wrońskiego, jest najstarszą orkiestrą tego typu w Polsce. Początkowo działała tylko w okresie letnim, dziś koncertuje przez cały rok i stanowi stały element życia kulturalnego Krynicy-Zdroju.

Mieczysław Smyda dyrygent
Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach w specjalnościach: skrzypce, kameralistyka, dyrygentura symfoniczno-operowa.

źródło: fot. Tomasz Cichocki i materiały prasowe festiwalu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl