Rozmaitości
Piątek, 14 lutego 2014 14:34

Koncert - Kocham, więc jestem

Wiele przedmiotów podarowanych przez znane postacie życia publicznego, będzie można wylicytować w niedzielę 16 lutego na aukcji podczas koncertu „Kocham, więc jestem". Gwiazdą wieczoru będzie José Torres, który zagra charytatywnie dla krakowskich artystów.
– „Kocham, więc jestem" – naszym spotkaniem udowadniamy, że to nie są słowa na wyrost. Miłość jest największą siłą człowieka – podkreśla Anna Dymna.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, już po raz szósty, organizują koncert charytatywny na rzecz artystów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie José Torres z zespołem, a także Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Teresy Majki-Pacanek.

Dochód z koncertu zostanie przekazany na pomoc dla Jolanty i Władysława Kamejszo – muzyka i chórzysty oraz aktora Henryka Majcherka.

Władysław Kamejszo, z wykształcenia skrzypek, przez 24 lata pracował w Chórze Polskiego Radia. Kilka lat temu zachorował na odkleszczowe zapalenie mózgu. W wyniku choroby jest niesprawny fizycznie. Ma kłopoty neurologiczne i trudności z poruszaniem się. Jego małżonka również zmaga się z chorobą. Mieszkają w trudnych warunkach i potrzebują wsparcia.

Henryk Majcherek, emerytowany aktor, ostatni raz na scenie występował w 2002 r. w Katowicach. Cierpi na zwyrodnienie stawów kolanowych i leczy się kardiologicznie. W 2004 r. przeszedł udar mózgu, a 9 lat później zdiagnozowano u niego padaczkę. Ma problemy z poruszaniem się. Większość dnia spędza w pozycji leżącej lub siedzącej. Potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i w codziennych czynnościach.

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1. Cegiełki wstępu w cenie 40 zł do nabycia w kasie Filharmonii Krakowskiej. Dodatkowe informacje: www.mimowszystko.org.

źródło: www.krakow.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl