Rozmaitości
Środa, 11 marca 2020 17:12

Komunikat IPN. Odwołanie wydarzeń zaplanowanych na marzec. Zamknięte „Przystanki Historia”, księgarnia i czytelnie akt jawnych – Kraków, Kielce

Z powodu epidemii koronawirusa oraz w związku z zaleceniami i decyzjami władz państwowych i samorządowych jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenia, zapowiadane przez Oddział IPN w Krakowie i Delegaturę IPN w Kielcach, zaplanowane na marzec 2020 r.
Odwołane wydarzenia:

Nie odbędzie się zaplanowana na 13 marca 2020 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie uroczystość odsłonięcia tablicy, upamiętniającej działalność konspiracyjnej organizacji niepodległościowej Związek Walczącej Młodzieży Polskiej.
Nie odbędą się zaplanowane na 16 marca 2020 r. na cmentarzu Rakowickim uroczystości pogrzebowe partyzanta oddziału „Żandarmeria” Stanisława Szajny „Orła”.
Odwołany został finał Małopolskiego Turnieju Debat Historycznych, który miał się odbyć 17 marca 2020 r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia IPN w Krakowie.
Odwołujemy, zaplanowane na 22 marca 2020 r. w Popardowej (gmina Nawojowa koło Nowego Sącza), odsłonięcie pomnika Polaków zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej.
Nie odbędą się zapowiedziane na 24 marca 2020 r. w Gruszowie (gmina Raciechowice), małopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
Odwołana jest konferencja dla nauczycieli i uczniów o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, która miała się odbyć 25 marca 2020 r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia IPN w Krakowie.

Wszystkie odwołane marcowe wydarzenia zostały przesunięte na inny termin. Odbędą się, gdy sytuacja na to pozwoli. O szczegółach będziemy informować.

Ponadto do końca marca (z możliwością przedłużenia tego terminu) zamknięte będą Centra Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8) i Kielcach (ul. Warszawska 5) oraz mieszcząca się na krakowskim „Przystanku” księgarnia IPN w Krakowie.

Delegatury IPN w Kielcach podjęły decyzję o odwołaniu III edycji międzynarodowej konferencji naukowej „Zbrodnie sądowe w latach 1944-1989. Konformizm czy relatywizm moralny środowisk prawniczych?”, która miała się odbyć 16 marca 2020 r. w Kielcach.

Nie odbędą się zaplanowane do końca kwietnia wydarzenia edukacyjne i naukowe w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach oraz przedsięwzięcia skierowane do młodzieży (warsztaty, półfinał VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” oraz Regionalny Turniej Debat Historycznych IPN).

Do 30 kwietnia 2020 r. zostają zamknięte czytelnie akt jawnych Oddziału IPN w Krakowie (Wieliczka, pl. Skulimowskiego 1) oraz Archiwum Delegatury IPN w Kielcach (al. Na Stadion 1).

Janusz Ślęzak asystent prasowy
Oddziału IPN w Krakowie
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl