Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 27 lutego 2018 16:49

Kolizja prezydenckiej limuzyny – oświadczenie służb

Po tym, jak w Krakowie doszło do incydentu z pojazdem przewożącym prezydenta Andrzeja Dudę, komunikat opublikowała Służba Ochrony Państwa.

Jak podaje SOP, We wtorek 27 lutego 2018 roku, podczas przejazdu kolumny Służby Ochrony Państwa przez centrum Krakowa, samochód główny najechał na tzw. separator oddzielający pas jezdni, w wyniku czego komputer pokładowy zaczął wskazywać obniżenie poziomu powietrza w przednim prawym kole.

- Ze względów bezpieczeństwa niezwłocznie podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego samochodu poruszającego się w kolumnie, którym kontynuowano podróż do miasta Bochnia – podała mł. chor. SOP Anna Gdula – Bomba, rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa. - Samochód, w którym została uszkodzona opona samodzielnie dojechał do miejsca kontroli technicznej.

Służba Ochrony Państwa zapewniła samochód zastępczy, w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem.

- Nadmieniam, że poziom bezpieczeństwa osób ochranianych nie został obniżony oraz program wizyty nie uległ zmianie – dodała.

Niebawem SOP opublikował uzupełnienie wcześniejszego komunikatu: „Samochód główny najechał i zjechał z separatora samodzielnie. Incydent nie stworzył zagrożenia dla osób ochranianych”.

Opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl