Rozmaitości
Wtorek, 7 maja 2019 15:07

Kolejny soczewkomat w Krakowie

Rośnie sieć soczewkomatów w Krakowie. Od wtorku, 30 kwietnia kolejny automat umożliwiający wygodny, samoobsługowy zakup soczewek kontaktowych przez całą dobę stanie na stacji BP Krakowiak, obok galerii handlowej Serenada.
Tym samym krakowianie mają do dyspozycji 7 takich urządzeń. W sumie w 22 miastach w całej Polsce działają dziś już 42 soczewkomaty. Sieć tych maszyn rozwija największy w Polsce sklep internetowy z soczewkami kontaktowymi - Szkla.com.

Urządzenia wymyślone i zaprojektowane w Szkla.com mają na celu ułatwienie korzystania z soczewek kontaktowych. Sieć umożliwia zakup samych soczewek, jak i akcesoriów niezbędnych do ich użytkowania. W automatach można je nabyć od ręki, bez czekania na dostawę ze sklepu online czy konieczności wizyty w salonie optycznym. Użytkownicy soczewkomatów mają w każdej maszynie do wyboru ponad 350 produktów znanych marek. Odpowiadają one zapotrzebowaniu osób z bardzo różnymi wadami wzroku. Dostępne w automatach szkła mają zakres mocy od -0,75 aż do -8. Można tu również kupić kolorowe soczewki „zerówki”.

Soczewkomaty są do dyspozycji klientów przez całą dobę, każdego dnia. Znaleźć je można najczęściej w centrach handlowych. Zaprojektowane w Krakowie automaty miały w zamyśle umożliwiać jak najbardziej intuicyjny zakup. Wystarczy postępować zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na 43-calowym, wygodnym ekranie dotykowym. Wybieramy odpowiedni produkt, zaznaczamy moce soczewek, jeśli posiadamy kod rabatowy z aplikacji mobilnej wpisujemy jego treść w odpowiednie okienko, bądź skanujemy kod QR, następnie zatwierdzamy zamówienie i dokonujemy płatności kartą.

- Soczewkomaty powstały głównie z myślą o osobach, które chcą kupić wybrane soczewki kontaktowe czy niezbędne do ich użytkowania akcesoria od ręki, o dowolnej porze, także w niedziele wolne od handlu. Nasze urządzenia są rozwiązaniem dla tych kupujących, którzy wiedzą już czego potrzebują i jakiego konkretnie produktu szukają. Takim konsumentom pozwalamy oszczędzić czas i pieniądze, dzięki możliwości zakupy produktu bez udziału sprzedawcy – mówi Karol Kożusznik, kierownik projektu Soczewkomaty.pl

Wszystkie aktualne lokalizacje urządzeń można sprawdzić oraz na stronie www.soczewkomaty.pl. Sieć cały czas dynamicznie się rozwija - pod koniec roku liczyć ma już około 80 automatów, a na koniec 2020 roku w Polsce planowanych jest 150 Soczewkomatów.


mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl