Rozmaitości
Sobota, 6 sierpnia 2016 20:46

Kolejne jednostki OSP z dotacjami na remonty i doposażenie

88 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z 27 gmin z powiatów: krakowskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego odebrało umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania na remonty remiz i ich doposażenie.
Przekazane przez wicemarszałka Wojciecha Kozaka umowy opiewają na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. Środki te pochodzą z dwóch konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski – „Małopolskie Remizy 2016” oraz „Bezpieczna Małopolska 2016”. W sumie w 2016 roku z budżetu województwa do małopolskich OSP trafi niemal 3,4 mln zł.

- Wiemy doskonale, jak ważną rolę w życiu lokalnych społeczności pełnią Ochotnicze Straże Pożarne. Nie tylko pomagają, gdy dzieje się coś złego, ale też angażują się w wiele dodatkowych akcji, jak chociażby zapewnienie bezpieczeństwa podczas ważnych wydarzeń. Pamiętajmy, że wielu druhów ciężko pracowało podczas Światowych Dni Młodzieży. Ich zaangażowanie i wszechstronność jest nie do przecenienia. Tym bardziej cieszę się, że dziś kolejnych 88 jednostek OSP otrzyma gwarancję przyznania wsparcia finansowego na remonty swoich remiz oraz doposażenie strażaków-ochotników w niezbędny do codziennej pracy sprzęt – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak i dodał, że przyznane dotacje potwierdzają udaną współpracę samorządów gminnych i ich jednostek OSP oraz samorządu województwa.

Podczas spotkania w Krakowie wicemarszałek Wojciech Kozak wręczył umowy potwierdzające przyznanie dotacji w ramach dwóch konkursów: „Małopolskie Remizy 2016” oraz „Bezpieczna Małopolska 2016” gospodarzom gmin oraz przedstawicielom OSP z powiatów: krakowskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego. Przekazane w piątek umowy opiewają na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. W sumie w 2016 roku z budżetu województwa do małopolskich OSP trafi niemal 3,4 mln zł.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2016” umowy gwarantujące przyznanie dotacji otrzymało 25 gmin z powiatów: krakowskiego (dla OSP w Stręgoborzycach, Iwanowicach, Sąspowie, Skrzeszowicach, Ostrężnicy, Morawicy, Smardzowicach, Facimiechu, Waganowicach, Sułoszowej I, Świątnikach Górnych), miechowskiego (dla OSP w Jelczy, Trzebienicach, Rzędowicach, Bukowskiej Woli, Kropidle), proszowickiego (dla OSP w Przesławicach, Koszycach, Pieczonogach, Ostrowie, Obrażejowicach) i wielickiego (dla OSP w Sławkowicach, Winiarach, Targowisku, Grajowie). Środki te pozwolą przeprowadzić niezbędne remonty w remizach i ich otoczeniu, część strażnic zostanie rozbudowana, niektóre zyskają nowe garaże lub wyremontowane place manewrowe. Przekazane umowy opiewają na łączną kwotę ponad 753 tys. zł.

Z kolei w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016” umowy przyznania dotacji odebrali przedstawiciele 24 gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Skawina, Słomniki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów, Gołcza, Książ Wielki, Miechów, Słaboszów, Koniusza, Koszyce, Pałecznica, Proszowice, Radziemice, Biskupice, Gdów, Kłaj. Wartość przekazanych umów to ponad 384,5 tys. zł. Pozwoli to na zakup m.in. kilkudziesięciu kompletów odzieży ochronnej do działań bojowych, 28 węży pożarniczych, 13 zestawów ratownictwa medycznego dla straży PSP R1, 3 defibrylatorów, 8 kompletnych zestawów selektywnego wybierania, 5 pilarek ratowniczych, 5 agregatów prądotwórczych oraz kaski ratownicze, radiotelefony z zestawem podhełmowym czy sprzęt niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa psów pracujących w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej w Goszczy - transportery, obroże świecące i lokalizatory GPS.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl