Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 10 maja 2016 20:09

Koleje Małopolskie przewiozły 3 mln pasażerów. Szczęśliwy bilet dla Gorliczanina

Szczęśliwy bilet na pociąg z Krakowa na lotnisko kupił Dawid Szura z Gorlic - trzymilionowy pasażer Kolei Małopolskich. Linie SKA ze stacji Wieliczka – Rynek Kopalnia do stacji Kraków Lotnisko oraz z Krakowa do Miechowa, obsługiwane nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich, cieszą się coraz większą popularnością. W niespełna 1,5 roku działalności Koleje Małopolskie przewiozły już 3 miliony pasażerów.
W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy trzykrotnie zwiększyła się liczba osób korzystających z pociągów wojewódzkiej spółki. Koleje Małopolskie rozpoczęły swoją działalność 14 grudnia 2014r. na trasie Kraków - Wieliczka Rynek-Kopalnia - Kraków. Pięć miesięcy później przewiozły już pół miliona pasażerów. Po dziewięciu miesiącach świętowano przejazd milionowego pasażera, a po szesnastu miesiącach podróż odbył trzymilionowy pasażer.

- Ten wynik, osiągnięty w tak krótkim czasie, bardzo cieszy i jest dowodem na to, że trafiliśmy w oczekiwania mieszkańców Małopolski – mówił marszałek Jacek Krupa. - Stawiamy na transport kolejowy. Kupujemy nowy tabor i od grudnia chcemy ruszyć na trzecią linię SKA, do Tarnowa. Szacujemy, że pod koniec roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich przekroczy 5,5 miliona – dodał marszałek i podkreślił, że Zarząd Województwa Małopolskiego co roku przeznacza dużą kwotę na dofinansowanie przewozów kolejowych na terenie województwa. W tym roku jest to 94,3 mln zł.

Koleje Małopolskie dysponują 15 nowoczesnymi pociągami typu Acatus. W sądeckim Newagu powstaje kolejnych 13 pojazdów, z których 6 jeszcze w tym roku będzie obsługiwać połączenie z Krakowa do Tarnowa. Założono, że pociągi będą kursować co 30 minut w godzinach: 4.30 – 9.00 i 14.00 – 19.00, a w godzinach 9.00-13.30 i 19.30 – 23.00 co 60 minut.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl