Rozmaitości
Czwartek, 30 czerwca 2016 21:55

Kolej w Małopolsce odzyskuje popularność

Czy podróżowanie składami kolejowymi wraca do łask pasażerów? Z informacji przekazanych przez Przewozy Regionalne wynika, że tak. Władze spółki zapewniają, że nie spoczną na laurach.
W ostatnich latach pasażerowie raczej narzekali na połączenia kolejowe Nieraz wybierali raczej transport drogowy. Tymczasem przez zarządcę infrastruktury kolejowej prowadzone były prace modernizacyjne. Jak się okazuje, przyniosły skutki. Z informacji prasowej Przewozów Regionalnych wynika bowiem, że po wprowadzeniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów w grudniu 2015 r. oraz dużej akcji promocyjnej prowadzonej przez Oddział Małopolski spółki w bieżącym roku odnotowano ponad 20-procentowy wzrost liczby podróżnych.

- Zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań, aby konsekwentnie dążyć do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty. Wiemy, jakie działania podejmować, by podróżni w jak najmniejszym stopniu odczuwali skutki kontynuowanych przez PKP PLK S.A. prac modernizacyjnych na pozostałych liniach kolejowych w Małopolsce. Nasze kroki przyniosły już wymierne skutki, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Andrzej Siemieński, dyrektor Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl