Rozmaitości
Wtorek, 29 stycznia 2019 10:00

Kolędy do nieba – koncert charytatywny 27.01.2019

V edycja koncertu Kolędy do nieba dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Profesora Janusza Skalskiego, była poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który stracił swoje życie, pełniąc misję dla idei dobroczynności.
Miało t miejsce w Kolegiacie Uniwersyteckiej św. Anny w Krakowie
Wydarzenie to było szczególną okazją dla krakowian, aby wyrazić szacunek wobec jego osoby, jak i wartości, którym się poświęcał – solidarnej pomocy potrzebującym.

Podczas koncertu – jak co roku – była prowadzona zbiórka na potrzebny sprzęt kardiochirurgiczny do operacji chorych dzieci z ciężkimi wadami serca.

Organizatorzy mieli nadzieję, że dla tych szlachetnych celów, jakim są chęć niesienia pomocy innym i pamięć o Prezydencie Pawle Adamowiczu, Kolegiata Świętej Anny wypełnił się po brzegi w dniu koncertu.

„Bądźmy wszyscy razem” – apelują pomysłodawcy przedsięwzięcia.
W koncercie wzięła udział gość specjalny – wybitna mezzosopranistka Alicja Węgorzewska.

Towarzyszyła jej Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod dyrekcją Moniki Bachowskiej.

Na krakowian czekali wspaniali i dobrze znani artyści Akademii Muzycznej i Filharmonii Krakowskiej (Renata Żełobowska-Orzechowska i Mariusz Pędziałek, Dorota Imiełowska i Jacek Kociuban), a także Castle Saxophfone Quartet oraz Artyści Piwnicy Pod Baranami (Tamara Kalinowska, Kamila Klimczak, Dorota Ślęzak, Ola Maurer, Leszek Wójtowicz, Marek Michalak, Rafał Jędrzejczyk, Piotr Kubowicz) w towarzystwie Ewy Warty-Śmietany i Męskiego Zespołu Wokalnego Filharmoników Krakowskich.
Koncert poprowadzili Profesor Janusz Skalski i Jolanta Janus.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Metropolita Krakowski Ks. Abp. Marek Jędraszewski oraz Ks. Infułat Jerzy Bryła Duszpasterz Artystów.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl