Rozmaitości
Piątek, 7 października 2011 21:39

Kierowcy samochodów ciężarowych jeżdżą zbyt długo bez obowiązkowego odpoczynku


CHYŻNE. Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem pełniący służbę graniczną na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli drogowej kilkanaście samochodów ciężarowych. Sprawdzali między innymi, czy kierowcy stosują się do przepisów ustawy o transporcie drogowym.
- Kierowca łotewskiej ciężarówki został ukarany karą administracyjną w wysokości 1 tysiąca 150 zł za przekroczenie aż o 2 godziny 45 minut maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy na odpoczynek, a kierowca niemiecki za skrócenie obowiązkowego czasu odpoczynku przez kilka ostatnich dni w wymiarze 2 godzin, 33 minut i kolejnych 2 godzin 17 minut karą w wysokości 1 tysiąca 300 zł - podsumowuje ppłk SG dr Marek Jarosiński.

Rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu dodaje, że zatrzymano także 46-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Łańcucie. Poszukiwany był za złożenie fałszywego oświadczenia o utracie prawa jazdy i wyłudzenie wtórnika prawa jazdy.

s/

źródło: KOSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl