Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 29 września 2020 21:56

Już w październiku - Muzyczne podróże po literaturze

Będzie literacko i muzycznie. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała właśnie dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Muzyczne podróże po literaturze”.
Już w październiku 2020 r. w bibliotekach publicznych Powiatu Nowosądeckiego zostanie zorganizowanych 20 muzycznych spotkań literackich.

- Będziemy w ten sposób promować czytelnictwo, rozwijać wiedzę i kształtować zachowania czytelnicze – mówi Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. – Pozwoli to również wzmocnić rolę biblioteki jako animatora kultury czytelniczej.

W realizacji zadań weźmie udział Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych GNIAZDO w Starym Sączu.

Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Fundusz Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Kwota dotacji to 16 800,00 zł.

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl