Rozmaitości
Poniedziałek, 1 marca 2010 13:43

Justyna Kowalczyk podaruje kibicowi swój strój sportowy

Pod koniec marca Justyna Kowalczyk spotka się w Krakowie z marszałkiem Małopolski Markiem Nawarą. Przy okazji tego spotkania wręczy swój strój sportowy kibicowi, którego życzenia najbardziej jej się spodobały.
Mieszkańcy Małopolski gorąco dopingowali Justynę podczas olimpiady w Vancouver. 77 wpisów z życzeniami dla królowej nart pojawiło się na stronie www.justyna.wrotamalopolski.pl. Niektóre zostały nadesłane również z zagranicy. Marszalek Małopolski Marek Nawara, w ramach kampanii promocyjnej "Małopolska w akcji", zachęcał wszystkich mieszkańców regionu do wspierania mistrzyni i przesyłania jej życzeń. Akcja trwała od 15 lutego do zakończenia Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Mistrzyni jeszcze w marcu osobiście wybierze najlepsze życzenia, a zwycięzca otrzyma jej strój sportowy.

Oto niektóre z życzeń:

- Podług Twojej filozofii "Im trudniej tym lepiej" życzę Ci wszystkiego najgorszego abyś mogła stanąć na najwyższym podium. Ale Ty i tak Wiesz najlepiej czego Ci życzyć Pozdrawiam gorąco i ściskam kciuki. Marek - brzmi jeden z wpisów.

- Trzy kolory; złoty, srebrny, brązowy, oraz wiary, nadziei i miłości ze strony kibiców! - życzył Andrzej z Krakowa.

- Oby za tobą poszła cała rzesza małych biegaczek i biegaczy. Justyno jesteś wielka i wielka pozostaniesz - sama zrobiłaś więcej dla Polski niż cała rzesza polityków. Wielu sukcesów, złotych medali w Soczi i doczekania olimpiady u nas, może Kraków 2022. Buziaki - życzył Piotr z Krakowa.

- Justyno, jestem bardzo dumna z twoich sukcesów, moje dzieci mimo, że nie mówią po polsku, kibicują ze mną, zawsze kiedy startujesz. Jestem bardzo dumna, że pochodzę z Polski i dzięki Tobie jest mój kraj rodzinny dla wszystkich, którzy mnie znają jeszcze piękniejszy. Serdeczne pozdrowienia z Monachium i wiele sukcesów w przyszłości - napisała Joanna z Monachium.

- Co by Ci tak Nartki smigały jak halniacek na wiesnę a rywalki ino skocyły po flaseckę co by opić te złotko Twoje co nam tutok przynieses. Hej - napisał Jacek z Czarnego Dunajca.

Do spotkania z marszałkiem ma dojść pod koniec marca. Marek Nawara chce pogratulować sukcesów naszej mistrzyni i porozmawiać z nią o perspektywach budowy dużego ośrodka sportów zimowych w okolicach Kasiny Wielkiej - rodzinnej miejscowości biegaczki.

Justyna Kowalczyk jest jedną z twarzy kampanii promującej nasz region poza granicami kraju pod hasłem "Małopolska w akcji", w której został wykorzystany wizerunek najlepszych małopolskich sportowców. Na kampanię w sezonie 2009/2010 podpisano umowy z Justyną Kowalczyk, zespołami Banku BPS Muszynianki FAKRO Muszyna oraz Wisły Can Pack Kraków.

Królowa polskich nart promuje Małopolskę w swoim stroju startowym już od grudnia 2009 roku. Dotychczas napis „visit.malopolska” na kombinezonie widniał na ubiorze małopolskiej biegaczki na zawodach Pucharu Świata w Słowenii, Niemczech, Czechach, dwukrotnie we Włoszech, Estonii, Kanadzie (Canmore). Justyna występuje też w kurtce z tym napisem podczas ceremonii wręczenia nagród (a zdarza się jej to regularnie w tym sezonie), w polarze i podkoszulkach z logo kampanii. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010 Małopolska nie była promowana, dlatego, że tak jak pozostali członkowie olimpijskiej drużyny, Justyna reprezentowała Polskę.

oprac. p/

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl