Rozmaitości
Środa, 14 września 2016 18:58

Juliette Binoche gościem Film Spring Open w Krakowie

Na zaproszenie Sławomira Idziaka pod Wawelem zjawi się Juliette Binoche. Aktorka będzie gościem corocznej edycji warsztatów filmowych. Krakowskie Przegorzały raz w roku przeżywają prawdziwą inwazję młodych ludzi uzbrojonych w nowe technologie.
Nie szukają oni bynajmniej Pokemonów, lecz szkolą tu swój warsztat filmowy. Właśnie w tej części Krakowie organizowane jest bowiem Film Spring Open. Niezwykłe przedsięwzięcie adresowane do przyszłych scenarzystów, reżyserów, operatorów itd. W pięknych okolicznościach przyrody młodzi filmowcy uczestniczą w wykładach oraz zajęciach praktycznych.

Bogaty program wydarzenia pozwala na przetestowanie najnowszego sprzętu i wymianę doświadczeń z wybitnymi osobowościami kina. W ubiegłym roku na Film Spring Open zawitała Natalie Portman, w tym - Przegorzały odwiedzi Juliette Binoche.

Najbliższa edycja Film Spring Open odbędzie się na przełomie września i października. Za warsztatami jak zawsze stoi pomysłodawca i opiekun całości - operator Sławomir Idziak. To na jego specjalne zaproszenie do Krakowa przyjedzie Binoche.

Popularna francuska aktorka jest blisko związana z Polską. Nie tylko ze względu na pochodzenie swojej babci i matki, ale też liczne występy w filmach polskich twórców. Poza pamiętną rolą w "Niebieskim" Kieślowskiego, ma na swoim koncie kreację w "Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej. I właśnie ten film będzie punktem wyjścia do spotkania z uczestnikami warsztatów. O nie tylko technicznych kulisach produkcji. Binoche opowie wspólnie z reżyserką fabuły.

Nabór na filmowe plenery trwa jeszcze do 20 września.

Tomasz Cichocki i materiały promocyjne FSO
zdj. Film Spring Open
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl