Rozmaitości
Czwartek, 10 lipca 2014 17:16

Jubileusz Wierchowych Spotkań - 10 lat pomocy dzieciom

Tegoroczne Wierchowe Spotkania będą wyjątkowe, nie tylko ze względu na Jubileusz. Podczas finałowego koncertu, po raz pierwszy odbędzie się ślub, którego udzieli burmistrz Miasta Zakopane.
Wierchowe Spotkania to inicjatywa stworzona przez Andrzeja Brandstattera i jego fundację, z myślą o potrzebujących dzieciach. Podopieczni z całej Polski, w tym wielu niepełnosprawnych, co roku przyjeżdżają do Zakopanego, uczestniczą w warsztatach muzycznych i plastycznych. Ukoronowaniem warsztatów są koncerty z serii „Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi”, które odbywają się na Równi Krupowej. Pobyt w stolicy Tatr, to dla nich niepowtarzalna okazja rozwijania talentów, ale przede wszystkim integracji z rówieśnikami.

W tym roku koncerty zaplanowano na 12 i 13 lipca, a towarzyszyć będzie im wystawa twórczości plastycznej. Imprezę poprowadzę Karolina Nolbrzak i Włodzimierz Matuszak oraz Anna Dymna i Artur Andrus. Pierwszego dnia, artyści Fundacji wspólnie z gwiazdami polskiej estrady zaśpiewają piosenki z najnowszej płyty wydanej przez Fundację „ Góralskie serce 7”. Podczas finałowego wieczoru, artyści Fundacji zaśpiewają wspólnie z zespołem Čechomor - jednym z najbardziej znanych folkowych bandów na świecie. Jego niezwykle energetyczne podejście do muzyki, z pewnością porwie zakopiańską publiczność. Nietypową atrakcją będzie ślub podopiecznej Fundacji, którego udzieli Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, jeden z Honorowych Patronów Wydarzenia.

Tradycyjnie, młodym artystom Fundacji, towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Adama Sztaby, w skład której wejdą: Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, zespół Adama Sztaby, Podhalańscy Muzykanci. Wspólnie w wokalistami Fundacji zaśpiewają w tym roku gwiazdy polskiej piosenki- Kasia Wilk, Halina Mlynkova, Halina Frackowiak Kasia Klich, Gosia Bernatowicz, Kuba Badach, Yaro, Adam Krylik oraz wspomniany zespół Čechomor.

Nad całością imprezy, czyli nad Wierchowymi Spotkaniami Patronat Honorowy objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Organizację jubileuszowych Wierchowych Spotkań wspomógł również Kamil Stoch, który ofiarował na licytację w Radiowej „Trójce” swój kombinezon narciarski z autografem.

Zbiórkę datków na rzecz Fundacji Pro Artis regularnie prowadzi także Grupa Trip w hotelach Litwor, Belvedere i Czarny Potok. Zdobyte fundusze, co roku przeznaczane są na wydanie płyty nagrywanej przez niepełnosprawne dzieci.

mat. prasowy, opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl