Golemo
Rozmaitości
Środa, 28 marca 2012 20:48

Jest trzech chętnych na zakup akcji uzdrowiska w Rabce-Zdroju

W odpowiedzi na opublikowane zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia blisko 2 mln akcji stanowiących ok. 91% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Rabka S.A. z siedzibą w Rabce - Zdroju, w wyznaczonym terminie wpłynęły trzy oferty.
Propozycje zostały złożone przez: Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne "LOTOS” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju, PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich oraz Jana Andrzeja Wieczorkowskiego, zamieszkałego w Krakowie.

Uzdrowisko funkcjonuje na kanwie aktu komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego P.P. Uzdrowisko Rabka z grudnia 1998 roku. W spółce wydzielony jest Niepubliczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz Uzdrowiskowy Zakład Górniczy.

Uzdrowisko Rabka S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, dysponująca 700 łóżkami w szpitalach i sanatoriach uzdrowiskowych (Sanatorium Rabczański-Zdrój, Sanatorium Jagiellonka, Sanatorium Świt, Sanatorium Leśny Ludek, Uzdrowiskowy Szpital Kardiologiczny, Uzdrowiskowy Szpital Kardiologii Dziecięcej Olszówka i Uzdrowiskowy Szpital Olszówka-Wierchy).

opr. s/

źródło: www.msp.gov.pl, Uzdrowisko Rabka

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl