Allmedica
Rozmaitości
Piątek, 22 sierpnia 2014 15:45

Jest praca dla młodych. Można zgłaszać się tylko do końca przyszłego tygodnia

To nie żart. Młodzi ludzie w wieku od 18 do 25 lat mogą nie tylko zbadać swoje umiejętności zawodowe ale pójść na staż i dostać pieniądze za pracę. Co ważne udział w zajęciach jest bezpłatny.
Ten ciekawy projekt na znalezienie pracy skierowany jest do młodzieży, która nie uczy się, nie pracuje i nie zdobyła jeszcze żadnych kwalifikacji, a jeśli takie posiada nie są dostosowane do obecnego rynku pracy.

Wielokrotnie zdarza się, że pracodawcy nie chcą płacić za pierwszą pracę argumentując, że przecież staż jest bezpłatny. Takiej sytuacji nie ma w Projekcie „Równi na rynku pracy” w ramach Gwarancji dla Młodzieży realizowanym przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie. Tych, którzy nie mają pomysłu na to co chcieli by robić w swoim życiu lub mają trudności w odbyciu stażu w wymarzonym zawodzie zapraszamy do Młodzieżowego Biura Pracy do 29 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Mile widziani będą młodzi ludzie o co najmniej podstawowym wykształceniu, absolwenci szkół zawodowych, techników, niepełnosprawni a także absolwenci studiów licencjackich, którzy nie mogą znaleźć pracy. W ramach projektu doradca zawodowy zbada predyspozycje zawodowe. Ponadto beneficjenci w ramach projektu mogą liczyć na kursy językowe, komputerowe, prawa jazd kat B i naukę poszukiwania pracy. Do tej pory w małopolskim OHP realizowane były tylko szkolenia i zajęcia z doradcą. Płatne staże to nowy projekt-mówi Anna Mazur doradca ds. rozwoju zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Na staż zgłosiły się już przyszłe kelnerki, kosmetyczki i elektrycy. Rok temu wśród nowych pracowników znaleźli się tak poszukiwani na rynku kierowcy wózków widłowych.

Chętnych zapraszamy do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy Al. Słowackiego 44 od 8.00 do 15.30, tel. 12 633 23 88

A.M/ zdj. z archiwum Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl