Kopalnia
Rozmaitości
Niedziela, 18 września 2016 18:26

Jesień Oświęcimska z Teatrem Pijana Sypialnia

25 września - w trzecim dniu Jesieni Oświęcimskiej 2016 (23-25.09) - w godzinach od 13:00 do 18:00 - na oświęcimskim Rynku Głównym zagości Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy. Będzie różnorodnie - muzycznie, teatralnie i tanecznie. Na niezapomniane niedzielne popołudnie zaprasza Oświęcimskie Centrum Kultury.
W programie niedzielnego spotkania z Teatrem Pijana Sypialnia znajdą się: koncert Filharmonii Pijanej Sypialni pod dyrekcją Daniela Zielińskiego, spektakl Wodewil Warszawski w reżyserii Stanisława Dembskiego oraz Potańcówka przedmiejska.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w Polsce skupiający aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów.

Filharmonia Pijanej Sypialni to orkiestra symfoniczna, kierowana przez Daniela Zielińskiego, w skład której wchodzą absolwenci i studenci uczelni muzycznych oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia. Muzycy Pijanej Sypialni występują w spektaklach teatru, a także realizują własne, niezależne koncerty. Wspólnie z zespołem aktorskim, zespołem wokalnym oraz tanecznym Woda na młyn – realizują widowiskowe koncerty.

Wodewil Warszawski to spektakl, który wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o komedię Feliksa Szobera "Podróż po Warszawie" z 1876 roku. Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła ze swoją żoną Kunegundą. Na dworcu grupa cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta. Druga część widowiska, to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia. Celebryci przedstawią swoje sposoby na wyjątkowe i pełne sukcesów życie...

Potańcówka przedmiejska przeniesie widzów z aktorami, tancerzami i muzykami na przedwojenną potańcówkę do teatrzyków ogródkowych, które niegdyś były modnymi miejscami spędzania czasu przez mieszkańców miast. Pod okiem artystów Teatru Pijana Sypialnia będzie można nauczyć się polki, walczyka, sztajera i fokstrota, czyli tańców, które wówczas królowały.

Jesień Oświęcimska - program
23.09
godz. 18:30 koncert big-bandu Jack Band
godz. 20:00 koncert zespołu Brathanki
(Rynek Główny)

24.09
godz. 12:00-18:00 Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych - prezentacja organizacji, klubów i stowarzyszeń działających na terenie ziemi oświęcimskiej
(Rynek Główny)

25.09
godz. 11:00-17:00 Targowisko staroci "Rzeczy z duszą" na wzgórzu zamkowym, bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałej
(Muzeum Zamek)
godz. 12:00-17:00 Kuchnie świata – smaki jesieni, czyli polsko-włoskie pokazy kulinarne i degustacje
godz. 13:00-18:00 Niedziela z Teatrem Pijana Sypialnia
ponadto pokaz włoskiego tańca tradycyjnego w wykonaniu grupy tanecznej z Cori
(Rynek Główny)

organizator: Wydział Promocji Urzędu Miasta Oświęcim
partnerzy: Oświęcimskie Centrum Kultury, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, Miasto Cori
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl