Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 14 grudnia 2014 19:20

Jerzy Fedorowicz w Teatrze Witkacego

W zakopiańskim Teatrze Witkacego odbyło się spotkanie z Jerzym Fedorowiczem, który na Podhale zawitał ze swoją książką, "Lodołamacz Fedor".
Jerzy Fedorowicz to postać bardzo znana w środowisku kultury. Aktor, reżyser teatralny i poeta obecnie już drugą kadencję jest również posłem na Sejm RP.

Prowadzący spotkanie dyrektor teatru Andrzej Dziuk podkreślał w rozmowie, że Fedorowicz, razem z posłem Andrzejem Gutem Mostowym, swoim wsparciem w znaczący sposób przyczynili się do odnowienia Sceny Witkacego.

Podczas spotkania Jerzy Fedorowicz opowiadał o wielu zabawnych i nie tylko sytuacjach związanych z jego pracą, które opisuje w książce, będącej wywiadem rzeką z krakowskim dziennikarzem, Jarkiem Szubrychtem.

"Fedor jest taki, jaki wyłania się ze swojej opowieści. Bezbronna szczerość jest jego najprzedniejszym walorem. Cokolwiek w życiu robi, ma dla niego wymiar oczywistości. (…) Tę jego auto-opowieść czyta się z przyjemnością, bo jest bezwstydna i opowiedziana bez pychy tak typowej dla egotyków z kręgów artystycznych. Fedor to wykastrowany tygrys i krakowski woziwoda" – napisał we wstępie do książki Kazimierz Kutz.

rkw/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl