Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 5 września 2017 10:08

Jedziemy dla Ciebie - Biegnij dla Mai!

Pod takim hasłem odbędzie się akcja Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR, w czasie której Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR wyruszą na 100-kilometrową trasę Ultramaratonu 7 Dolin w ramach 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.
Kim jest Maja? Maja mieszka w Piwnicznej Zdroju, ma 7 lat i cierpi na bardzo rzadką i groźną chorobę: leukodystrofię metachromatyczną. Maja jest podopieczną Fundacji GOPR.

Tata Mai jest Ratownikiem Grupy Krynickiej GOPR - zawsze spieszył na ratunek, nigdy nie odmówił pomocy. Wraz z kolegami zabezpiecza również biegi górskie, w tym Ultramaraton 7 Dolin podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Trasa ultramaratonu to precyzyjnie wyznaczone 100 km po przepięknych terenach Beskidu Sądeckiego. Niestety uroki krajobrazu schodzą na dalszy plan, kiedy biegacz opadnie z sił. Wtedy do akcji wkracza Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które czuwa nad bezpieczeństwem uczestników biegu.

Teraz Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR spieszą również na ratunek Mai. Podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju zaplanowali akcję promocyjną pod hasłem: JEDZIEMY DLA CIEBIE - BIEGNIJ DLA MAI! Chcą w ten sposób namówić biegaczy do wystartowania w biegach z hasłem: BIEGNĘ DLA MAI!

Celem akcji nie jest sama zbiórka środków na leczenie dziecka, a dotarcie z informacją o podopiecznej Fundacji do jak największej ilości osób. Festiwal Biegowy jest wydarzeniem o niesłychanym zasięgu i rozmachu. 9 tysięcy biegaczy z całego świata przyjeżdża na 3 dni do Krynicy-Zdroju, by uczestniczyć w organizowanych tu biegach. Ale to nie jedyny powód, dla którego akcja jest prowadzona właśnie podczas tej imprezy.

Będąc na krynickim Festiwalu nie sposób nie poczuć wyjątkowej atmosfery, jaka tu panuje. Festiwal Biegowy jest bowiem wyjątkową imprezą niesamowitych ludzi! Niesamowitych bo biegacze każdego roku pokazują w Krynicy, że tacy właśnie są! Są to ludzie o niesamowitej pasji, sile charakteru, wielkiej motywacji i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Są to ludzie, którzy na górskich trasach niejednokrotnie opadają z sił, ale mimo to pokonują kolejne kilometry, wzniesienia i... samych siebie. Właśnie takiej siły potrzebuje do walki z chorobą 7-letnia Maja z Piwnicznej. Maja potrzebuje wsparcia, by kiedyś znów mogła biegać razem z koleżankami i podziwiać z tatą uroki Beskidów.

Festiwal Biegowy do doskonała okazja, aby dotrzeć z informacją o Mai do rzeszy wspaniałych ludzi. Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR liczą na to, że biegacze pokażą, że są z nimi, że kibicują Mai w wyścigu o zdrowie i spieszą dla niej po trasach biegów tak, jak ratownicy kibicują im i spieszą z pomocą w razie wypadku na trasie.

Każdy z biegaczy może w prosty sposób okazać solidarność z ratownikami GOPR i wspomóc ich akcję. Aby to zrobić wystarczy:
1. Odebrać z biura zawodów 8. PKO Festiwalu Biegowego przypinkę z hasłem: Biegnę dla Mai!
2. Wystartować w dowolnym biegu podczas Festiwalu Biegowego 2017 w Krynicy-Zdroju.
3. Wrzucić zdjęcie z trasy/mety na Facebooka lub Twittera z hasztagiem #BiegnędlaMai i oznaczyć Fundację GOPR.

Do akcji można się włączyć również podczas innych biegów organizowanych poza Krynicą! Wystarczy wtedy tylko wrzucić zdjęcie z trasy/mety na Facebooka lub Twittera z hasztagiem #BiegnędlaMai i oznaczyć Fundację GOPR.

Wszystkim biegaczom ratownicy Grupy Krynickiej GOPR życzą udanych biegów, bezpiecznych powrotów z tras, dobrych czasów i... dużo zdrowia, które pozwoli rozwijać biegowe pasje!

Więcej informacji o akcji na portalu facebook.pl, a więcej informacji na temat Mai znaleźć można na stronie Fundacji GOPR

Judyta Zięba

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl