Golemo
Rozmaitości
Sobota, 15 października 2016 09:21

Jakobi i Leidental - ostatni spektakl na Scenie pod Ratuszem (zdjęcia)

KRAKÓW. Na deskach Teatru Ludowego na Scenie pod Ratuszem zaprezentowano spektakl"Jakobi i Leidental" Hanocha Levina w reżyserii Piotra Waligórskiego
Jednym z najpopularniejszych ostatnio w Polsce dramaturgów jest izraelski pisarz o polskich korzeniach, Hanoch Levin. Jego bohaterowie to wrażliwcy, zmagający się z niespełnieniem, samotnością, strachem przed śmiercią, którzy potrafią jednocześnie wzbudzić śmiech i łzy. Groteskowi, a jednak sympatyczni, uwikłani w międzyludzkie zależności, tęskniący za miłością i życiem przez duże „Ż”.

„Jakobi i Leidental” Levina jest jednym z tzw. „dramatów samotnych serc”. Dwaj mężczyźni w średnim wieku, spędzający od lat czas na piciu herbaty i grze w domino, przestają być przyjaciółmi, kiedy jeden z nich postanawia zacząć żyć pełnią życia. Porzuca więc swego towarzysza, by związać się z przypadkowo spotkaną, niebanalną – jak się mu wydaje – kobietą…

Jednak zerwana przyjaźń u progu wielkiej miłości nie oznacza wyzwolenia z zależności od drugiego człowieka. Jedynie zmienia się ona z bezpiecznej zażyłości w ryzykowną grę.

Komedia Levina jest dosadną i zabawną opowieścią o nieśmiertelnej nadziei na lepsze życie, której bohaterowie w liryczno-satyrycznych songach opowiadają o swoich tęsknotach.

Tłumaczenie: Michał Sobelman
Reżyseria: Piotr Waligórski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Andrzej Bonarek
Występują: Marta Bizoń, Andrzej Franczyk i Kajetan Wolniewicz

opr. i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl