WSB
Rozmaitości
Wtorek, 9 sierpnia 2016 12:04

Jak zaplanować wakacje z dziećmi w górach?

Lipiec za pasem, ale sezon urlopowy trwa w najlepsze. Przed nami jeszcze co najmniej cały miesiąc, który możemy wykorzystać na wymarzone rodzinne wakacje. Podróż z dziećmi to często nie lada wyzwanie, dlatego radzimy, jak się przygotować do takiej wyprawy.
Nad morze czy w góry, a może nad jezioro? Z takim dylematem co roku zmaga się niejedna rodzina. Nie zmienia to faktu, że powinniśmy naszą podróż dobrze zorganizować, szczególnie jeśli na wakacje wybieramy się z dziećmi. Każdy rodzic wie, że wyobraźnia jego pociechy nie zna granic, dlatego warto wcześniej zaplanować wyjazd w taki sposób, aby uniknąć nudy. Od czego więc zacząć?

1. Wybierz kierunek
Jeżeli już zdecydowaliśmy, że wybieramy góry, poszukajmy takiego miejsca, które zapewni całej rodzinie wiele atrakcji. Wspólne wędrówki z dziećmi to wspaniałe przeżycie. Górskie powietrze, przepiękne widoki, poznawanie uroków przyrody, ale na bezpiecznych szlakach sprawią, że wspomnienia pozostaną
w pamięci na długo. Dodatkowa atrakcją, która zapełni co najmniej jeden dzień pobytu, jest park rozrywki czy kompleks basenowy, których przybywa w Polsce co roku.
„W tym roku szczególnie polecamy Beskid Śląski czy Tatry. To jedne z najlepiej rozwiniętych turystycznie regionów górskich, które oprócz wędrówek wśród wyjątkowych krajobrazów, oferują rodzinom z dziećmi wiele ciekawych możliwości spędzania czasu.” - mówi Maciej Patla, Dyrektor Zarządzający Mydeal.pl.

2. Sprawdź atrakcje na miejscu
Idealne wakacje dla rodziny to aktywny wypoczynek. Żadne dziecko nie lubi leżenia na plaży. Dlatego przed wyjazdem w wybrane miejsce warto już wcześniej wybrać kilka atrakcji w danym regionie, zarówno na pogodę jak i niepogodę. Odpoczynek w górach to przede wszystkim piesze wycieczki. Sieć szlaków w Beskidzie Śląskim jest bardzo rozbudowana, więc w zależności od naszej kondycji można wybierać różne trasy - dłuższe i krótsze, łatwiejsze i trudniejsze, zdobywając Baranią Górę, Czantorię, Równicę, Klimczok czy Stożek Wielki. Na całą rodzinę czekają tu takie atrakcje jak: Górski Park Równica z całorocznym torem saneczkowym i kinem sferycznym, Leśny Park Niespodzianek, gdzie dzieci będą mogły karmić z ręki muflony i daniele, czy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej, w której powstały takie kreskówki jak: Bolek i Lolek czy Reksio. Dzieci poznają proces tworzenia filmów oraz będą mogły obejrzeć jedną z bajek.

Tatry natomiast to przede wszystkim tatrzańskie walne doliny, biegnące do podnóża gór, m.in. Chochołowska, Kościeliska i dolinki reglowe, sławna Ścieżka nad Reglami – to idealne trasy na piesze wycieczki. Dolinę Chochołowską warto też przejechać rowerem, który możemy wypożyczyć u wejścia do doliny. Gdy pogoda nie będzie dopisywać, można odwiedzić Chochołowskie Termy - największy kompleks termalny na Podhalu, gdzie dobrze bawić się będą i duzi, i mali. Całodzienny karnet dla jednej osoby to koszt 29 złotych. Warto odwiedzić popularne Zakopane, gdzie, oprócz Krupówek, Muzeum Tatrzańskie i Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba, można wybrać się kolejką naziemną na Gubałówkę, gdzie czeka na nas wózkowa zjeżdżalnia grawitacyjna. Znajdziemy tu także liczne restauracje, sklepy i Park Przygody.

3. Wybierz odpowiedni hotel
Poszukując miejsca, w którym spędzimy minimum 7 dni wymarzonego urlopu z dzieckiem, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów oprócz jego lokalizacji.
Wyposażenie pokoju – warto ustalić przed wyjazdem, czy dziecko ma spać w jednym łóżku z rodzicami, czy osobno. Od tego zależy wybór pokoju. Nie wszystkie obiekty oferują możliwość dostawki, czy dysponują łóżeczkami dziecięcymi. Jeśli dziecko ma więcej niż 5-6 lat, trzeba wynająć pokój trzyosobowy.
Hotel dla rodziny z dzieckiem powinien mieć basen, gdzie w pochmurne dni będzie można szaleć na zjeżdżalniach, a dorośli powinni mieć możliwość relaksu w strefie SPA.
Animacje prowadzone przez wykwalifikowany personel i plac zabaw dla dzieci to także pożądane rozwiązania, które dadzą rodzicom możliwość odpoczynku, a dzieciom zapewnią bezpieczną rozrywkę.
W górskich kurortach, jak Wisła, Szczyrk czy Bukowina Tatrzańska, znajdziemy wiele hoteli, które zaspokoją nasze oczekiwania. Oprócz standardowych ofert, możemy wybrać specjalnie przygotowane pakiety z atrakcjami dla całej rodziny w przystępnej cenie.

opr. ab

źródło: mat. prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl