Rozmaitości
Piątek, 27 lipca 2018 09:00

Interaktywne centrum HistoryLand w budynku starego dworca PKP (zdjęcia)

Makiety zbudowane z ponad miliona klocków Lego, multimedialne pokazy, okulary wirtualnej rzeczywistości - a wszystko to znajduje się w budynku starego dworca PKP w Krakowie.
HistoryLand prezentuje dzieje naszego kraju na makietach zbudowanych z klocków i elementów modelarskich, urozmaiconych rozwiązaniami interaktywnymi.

Zobaczymy tam prasłowiańską osadę w Biskupinie, salę poświęconą bitwie pod Grunwaldem, starcie polskich i szwedzkich galeonów w bitwie pod Oliwą, Jasną Górę, obronę Westerplatte, bitwę o Monte Cassino czy też Stocznię Gdańską.

Nie brakuje też lokalnych akcentów. Są makiety Katedry Wawelskiej, Sukiennic, Wieży Ratuszowej i Kościoła Mariackiego. Jest też interaktywna trąbka, na której można odegrać hejnał.

Wszystkie makiety ulokowane w HistoryLandzie zostały zbudowane w skali 1:50. Obecnie makiet jest 10, ale twórcy zapowiadają, że planują rozbudowywać wystawę.

HistoryLand można od wtorku do soboty w godzinach 9:00-21:00 oraz w niedziele w godzinach 9:00-16:00.
Ostatni odwiedzający wpuszczani są 90 minut przed zamknięciem. Bilety normalne kosztują 27 zł, a ulgowe (dla dzieci i młodzieży do lat 16) - 24 zł, centrum przygotowało także specjalną ofertę i zniżki dla rodzin oraz grup.
Wejściówki można kupować przez internet na www.historyland.pl oraz stacjonarnie w kasach.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl