Rozmaitości
Piątek, 17 lutego 2017 00:32

Integracyjna część Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej za nami

„Cieszę się niezmiernie, że w tegorocznej V edycji zawodów wezmą udział osoby niepełnosprawne, które to moja mama darzyła szczególną atencją i którym, zwłaszcza w okresie prezydentury mojego ojca, zawsze starała się służyć pomocą” – takimi słowami listu Marty Kaczyńskiej, został otwarty V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju.
Zebranych powitali organizatorka - Poseł Anna Paluch, Dorota Habich - Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Programowych, która była gościem specjalnym wydarzenia oraz Jarosław Stawiarski - Wiceminister Sportu i Turystyki i Ewa Przybyło - Burmistrz Rabki-Zdroju.

15 lutego po raz pierwszy w trakcie Memoriału w Stacji Narciarskiej Polczakówka-ski, na stoku stanęli zawodnicy z niepełnosprawnością. Z inicjatywy Małopolskiego Oddziału PFRON, forma zawodów została poszerzona i rywalizacja rozegrała się w trzech dodatkowych kategoriach. Zawodnikom kibicowała Pani Marta Mordarska - Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON. Uczestników dopingowały też dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, które również rywalizowały w tym dniu.

W kategorii zawodników startujących na stojąco, pierwsze miejsce z czasem 0:25,17 zajął Łukasz Frączek „Ciężko przygotowywałem się do startu. Są to moje pierwsze zawody i jestem z nich zadowolony na sto procent” – powiedział po ogłoszeniu wyników, bardzo przejęty laureat pierwszego miejsce, który równocześnie uzyskał najlepszy czas wśród zawodników wszystkich trzech kategorii. Kategorię startujących na siedząco wygrał Bartosz Mrozek z Zakopanego „Warunki śniegowe były znakomite. Jestem podwójnie zadowolony bo wygrałem w konkurencji dla zawodników startujących na siedząco, których z roku na rok przybywa”- podkreśla Bartosz Mrozek. Zjazd osób niedowidzących i niewidomych z przewodnikiem wygrał Sławomir Mika z Rabki-Zdrój. Najlepszą kobietą okazała się Zuzanna Karpiel z Zakopanego, która startowała na stojąco i uzyskała drugi czas wśród wszystkich zawodników. Zawodnicy odebrali wyróżnienia oraz nagrody z rąk Pani Doroty Habich - Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Programowych, Pana Jana Hamerskiego, Senatora RP oraz Pani Ewy Przybyło – Burmistrz Rabki-Zdroju.

Patronat nad Memoriałem objęli Pan Prezydent RP Andrzej Duda i Pani Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłej prezydenckiej pary.

źródło: Małopolski Oddział PFRON

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl