Rozmaitości
Sobota, 22 września 2012 13:49

Inauguracja z nowym rektorem

NOWY TARG. Na 5 października władze Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyznaczyły termin oficjalnej inauguracji nowego roku akademickiego. Po raz pierwszy od 10 lat akademickiej uroczystości nie będzie przewodniczył prof. Stanisław Hodorowicz. Jego miejsce zajmie prof. Iwon Grys, który w maju został wybrany na jego następcę.
Prof. Hodorowicz odszedł z uczelni, którą stworzył, po dwóch kadencjach. O trzecią ubiegać się nie mógł - zabraniają tego przepisy. Obecnie jest senatorem. Prof. Grys, który został przez niego namaszczony na następcę, już wcześniej zapowiedział, że będzie kontynuował dzieło swojego poprzednika. Jego celem jest rozszerzenie oferty uczelni, wprowadzenie studiów magisterskich i przekształcenie PPWSZ w Akademię Podhalańską.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013 odbędzie się 5 października (początek o godz.11:30) w siedzibie PPWSZ - Auli Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego przy ul. Kokoszków 71. Wcześnie, o godz. 10 w kościele św. Katarzyny, odprawiona zostanie msza święta koncelebrowana przez kardynała Franciszka Macharskiego i biskupa Damiana Muskusa.

r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl