Golemo
Rozmaitości
Piątek, 7 września 2018 17:00

Inauguracja nowego sezonu z Wyspiańskim na monecie

14 września nastąpi uroczyste otwarcie sezonu, który dla krakowskiego teatru będzie wyjątkowy. Zarówno ze względu na 125. urodziny, jak i okolicznościową monetę.
Tytuły planowanych premier, nazwiska ich reżyserów, poruszane na scenie tematy. O tym wszystkim Teatr im. J. Słowackiego poinformuje publiczność podczas specjalnego spotkania na Dużej Scenie. Na 14 września zaplanowano tam uroczystą inaugurację nowego sezonu. Sezonu, w trakcie którego teatr będzie obchodził swoje 125. urodziny.

Podczas spotkania będzie można poznać nie tylko plany artystyczne, ale też wyjątkową urodzinową niespodziankę. To dziesięciozłotowa moneta, wybita specjalnie z tej okazji przez Narodowy Bank Polski. Znajduje się na niej wizerunek Stanisława Wyspiańskiego. Twórcy, którego dokonania są nierozerwalnie związane z historią krakowskiej sceny, a który patronuje jej poczynaniom również w sezonie 2018/2019. Razem z mottem: Musimy zrobić coś, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy do nikogo.

Początek inauguracyjnego spotkania - godz. 19.30.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl