WSB
Rozmaitości
Wtorek, 26 lipca 2016 23:59

Inauguracja Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum

W kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem miała miejsce inauguracja VII edycji Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum. Pierwszy dzień festiwalu rozbrzmiewał najpiękniejszą muzyką filmową.
Można było usłyszeć znane dźwięki z filmów „Misja”, „Romeo i Julia” czy „Dawno temu w Ameryce”. Było też dużo klasyki: Bach, Czajkowski, Haydn. Wystąpili: Marek Stefański na organach oraz Dumitru Harea z Mołdawii na fletni pana.
Koncert dedykowany był niedawno zmarłemu radnemu, miłośnikowi festiwalu Zdzisławowi Soliwodzie.

Drugi koncert odbył się w starym kościółku na Rynku. Marek Stefański zaprezentował dawną polską muzykę organową, a arie operowe wykonała sopranistka Magdalena Dobrowolska.

Realizacja siódmej edycji festiwalu jest możliwa dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Gminę Krościenko nad Dunajcem. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.

Kolejny koncert już w sobotę 30 lipca w nowym krościeńskim kościele. Po raz pierwszy w ramach festiwalu wystąpi organista Karel Martinek z Czech, po raz pierwszy również zespół klezmerski, który wykona wiele ciekawych, tradycyjnych i autorskich utworów.

Joanna Dziubińska pieniny24
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl