Rozmaitości
Wtorek, 2 lipca 2013 23:55

Inauguracja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem (zdjęcia)

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Cykl imprez, które tradycyjnie odbywają się w zakopiańskich kościołach potrwa do końca wakacji.
Historia festiwalu rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to dzięki staraniom ks. Prałata Stanisława Olszówki przeprowadzony został generalny remont organów w Kościele Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Witold Zalewski, organista Królewskiej Katedry na Wawelu zaproponował zorganizowanie festiwalu organowego i w 2001 roku odbyła się pierwsza edycja tego wydarzenia, wpisując się w obchody upamiętniające stulecie Krzyża na Giewoncie.

Z upływem czasu zmieniła się formuła festiwalu z typowo organowego na organowo- kameralny. Łączone koncerty muzyki organowej z akompaniamentem innych instrumentów, w nowej formie odbywają się od czterech lat.
Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpił Dyrektor Artystyczny festiwalu Witold Zalewski oraz Krakowski Kwartet Puzonowy "for 4" w składzie: Paweł Cieślak, Grzegorz Pytlik, Sebastian Wieczorek i Bogdan Piznal.

rk-w/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl