Rozmaitości
Sobota, 11 maja 2013 23:24

Impresjonistyczny wernisaż na ścianie nowotarskiego Ratusza (zdjęcia)

NOWY TARG. Spore grono mieszkańców oglądało w sobotni wieczór multimedialny pokaz obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza i Ladislava Mednyánszkeho prezentowany na ścianie Ratusza. Nietypowy wernisaż to pomysł Związku Euroregion Tatry.
W projekt zaangażował się również nowotarski samorząd. W ten sposób dzieła słowackiego malarza, tworzącego na przełomie XIX i XX wieku, i współczesnego „artysty totalnego” kompozytora, malarza, grafika, którzy są patronami projektu Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego, zaprezentowane zostały po raz pierwszy.

Posłużono się multimedialną projekcją wykorzystującą nowoczesne środki techniczne. Dzięki trójwymiarowej technologii cyfrowej powstało niekonwencjonalne i pionierskie wizualno-muzyczne widowisko. Na fasadzie Ratusza zaprezentowano obrazy obu artystów, posługując się iluzją ruchu i zmieniającym się kalejdoskopem kolorów.

Obrazy Ladislava Mednyánszkeho pochodzą ze zbiorów Słowackiej Galerii Narodowej w Bratysławie. Obrazy Jana Kantego Pawluśkiewicza ze zbiorów Galerii Autorskiej Żel-Art Jana Katnego Pawluśkiewicza.

Pokazowi towarzyszyła muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza, który obecny był podczas prezentacji.

O oprawę muzyczną zadbała Halina Jarczyk. Projekt współfinansowany jest przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska -Republika Słowacka 2007-2013

opr.s/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl