Rozmaitości
Środa, 22 maja 2019 18:24

Impact’19 – drugi dzień kongresu zamyka tegoroczną edycję

Podczas drugiego dnia gospodarczej konferencji Impact’19, 22 maja br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyło się 5 ścieżek tematycznych z zaplanowanych 8 na całe wydarzenie. To największy międzynarodowy kongres gospodarczy organizowany w regionie CEE.
Na czterech scenach można było wysłuchać dziś prelegentów, którzy skupili się na tematach związanych m.in. z mobilnością, przemysłem cyfrowym, czy fintech & e-commerce. Tematem jednej z moderowanych dyskusji w tym dniu było inteligentne miasto 4.0 wraz z cyfrowymi rozwiązaniami dla przemysłu wspierającego miasta przyszłości.

– Jeżeli konferencja w stylu Impact, to przede wszystkim w Krakowie. Dlatego, że mamy wszystkie argumenty, jako miasto. Przede wszystkim, jesteśmy marką rozpoznawalną na świecie, chyba najbardziej rozpoznawalną. Po drugie, mamy przygotowanie logistyczne, Centrum Kongresowe ICE to obiekt, który w mojej ocenie nie ma porównywania w innych miastach. Natomiast sama marka Krakowa, to co powiedziałem na samym wstępie, jest uzasadnieniem, aby tego typu imprezy odbywały się właśnie tutaj. Trzeba mieć świadomość, że to naturalne miejsce, aby organizować tu imprezy typu Impact, a tego typu impreza jest formą promocji miasta, aby przyciągało tu kolejne biznesy – powiedział Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju.

W międzynarodowej konferencji Impact’19, której Miastem Gospodarzem jest Kraków, wzięło udział ponad 6 tys. uczestników, a także ponad 250 prelegentów, liderów innowacji z całego świata, występujących na 4 scenach podczas 2 dni wydarzenia. Odbyło się łącznie 8 głównych ścieżek tematycznych: fintech & e-commerce, applied AI, mobility rEVolution, digital state, next health, space odyssey, science to business oraz digital industry, oraz 8 wydarzeń towarzyszących.

Miejscem kongresu jest ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17 w Krakowie. Miastem Gospodarzem Kongresu jest Miasto Kraków.


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl