Golemo
Rozmaitości
Środa, 19 września 2018 09:17

I edycja Festiwalu BUKOVINA w ICE Kraków

Już 20 października podczas pierwszej edycji Festiwalu BUKOVINA na jednej scenie wystąpią Stanisław Słowiński Septet wraz z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia, oraz zespoły regionalne z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.
Imprezę zainauguruje inscenizacja góralskiego „Wesela”, w wykonaniu zespołów regionalnych z terenu Podhala i Spiszu. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Bukowiańskie Centrum Kultury - Dom Ludowy, festiwalowa publiczność będzie miała okazję posłuchać regionalnych zespołów z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, Leśnicy-Gronia, Jurgowa i Czarnej Góry. Przygotowane specjalnie na ten wieczór widowisko, z góralskimi tańcami i śpiewem, będzie miało oryginalny, spisko–podhalański charakter.

Festiwal BUKOVINA uświetni premierowe wykonanie I koncertu skrzypcowego "Visions" Stanisława Słowińskiego - jednego z czołowych wiolinistów jazzowych młodego pokolenia. Proponowana przez Słowińskiego kompozycja muzyczna, stanowi podsumowanie jego artystycznej drogi, inspirowanej nie tylko przez wielkie, klasyczne formy stylistyczne, ale również jazz i muzykę improwizowaną. Słowiński, znany z ogromnych umiejętności warsztatowych oraz kunsztu i spontaniczności gry, zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa HEVHETIA / hevhet - tune. Kolejny album Visions Between Love and Death, nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet, również spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a towarzysząca mu trasa koncertowa, objęła Europę i Azję.

Podczas Festiwalu BUKOVINA Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszyć będzie zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiej sceny jazzowej, a także jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka i kameralisty – Marka Mosia. Festiwal BUKOVINA zakończy wspólny występ wszystkich artystów zaproszonych do współpracy przez Resort BUKOVINA, Partnera dla Krakowa.

BUKOVINA Resort od lat angażuje się w rozwój i promocję regionu Podhala, z którego się wywodzi. Jako Partner dla Krakowa, współtworzy największe imprezy kulturalne stolicy Małopolski. Tym razem w roli organizatora, zaprasza na I edycję Festiwalu BUKOVINA, który odbędzie się 20 października w ICE Kraków Congress Centre.

Partnerami Festiwalu BUKOVINA są: GRUPA Autoremo - Anndora - Autoneo, ICE Kraków Congress Centre i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a wydarzenie wspierają m.in.: RMF MAXXX, Karnet, Kraków PL, Tygodnik Podhalański i 24tp.pl

Bilety na Festiwal BUKOVINA można kupić na stronie: www.festiwalbukovina.evenea.pl


materiały pochodzą ze strony wydarzenia na facebook'u
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl