Kopalnia
Rozmaitości
Środa, 4 marca 2015 12:30

I Zjazd Karpacki

Zarząd Główny Związku Podhalan poinformował o przygotowaniach do organizacji I Zjazdu Karpackiego, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Domu Podhalan w Ludźmierzu. Honorowy Patronat nad zjazdem przyjął już Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Inicjatorem zjazdu jest były starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski, a ma być on w założeniu nawiązaniem do zjazdu Święta Gór w 1935 r. i odbywał się będzie w jubileusz 80-lecia tamtych wydarzeń. - Na zjeździe będziemy mówić o najważniejszych problemach dotyczących zrównoważonego rozwoju Karpat, ochrony dziedzictwa kulturowego i podniesienia jakości życia mieszkańców - informują organizatorzy. - Wyrażamy nadzieje, że na tym spotkaniu wszyscy uczestnicy działający w Karpatach, będą się czuć współorganizatorami, natomiast Związek Podhalan chce pełnić służebną role gospodarza, a Dom Podhalan w Ludźmierzu będzie na ten czas Domem Ludzi Karpat.

Zainteresowani współorganizacją i wsparciem I Zjazdu Karpackiego proszeni są o kontakt z następującymi osobami: Andrzej Skupień, Prezes Związku Podhalan w Polsce, tel. 663226661, e-mail biuro@zwazek-podhalan.com; Piotr Kohut Wiceprezes ds. pasterstwa tel. 609024633, e-mail pasterstwo@gmail.com oraz inicjator Zjazdu Andrzej Gąsienica – Makowski tel. 604560460, e-mail: kolyba@op.pl.

oprac. r/ źródło: Związek Podhalan

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl