Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 11 maja 2014 10:26

IX Spotkanie Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…"

ZAKOPANE. Pod koniec maja zorganizowana zostanie kolejna edycja ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Festiwal organizowany jest w ramach Dni Zakopanego dla upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w czerwcu 1997.
Od kilku lat młodzież z całej Polski bierze udział w konkursach, spotkaniach i warsztatach z lokalnymi twórcami. Zajęcia odbywają się w kategoriach: muzyka, plastyka, teatr i literatura. Do Zakopanego zapraszani są młodzi ludzie wyłonieni podczas eliminacji. W tym roku STCh odbędzie się w dniach 24-25 maja.

W części konkursowej biorą udział uczestnicy indywidualni, zespoły oraz grupy teatralne w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród tegorocznych laureatów, którzy zostali zaproszeni na IX Spotkania Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…" są:
literatura:
Małgorzata Stępień z Zakopanego, Bartłomiej Orzechowski z Tarnobrzegu i Elżbieta Zamorowska z Bielska Białej

piosenka:
soliści: Martyna Kasprzycka z Zakopanego i Adam Lempart z Sułkowic;
zespoły: Schola ”Dzieci Maryi” z Lelowa, „Schola Stokrotki” z Zakopanego, Gloria.Domine z Zakopanego, Zespół „Majus” z Zakopanego oraz „Bombel Bend” z Opola

teatr:
Zespół Teatralny „Na Górce” z Gorlic, „Krokusy” z Podszkla, „Wspólnota Młodego Misjonarza” z Zakopanego, Grupa teatralna „Koneser” z Cichego, „Zawodowcy z Bachledówki” z Czerwiennego i „Teatr z Pasją” z Czerwiennego

plastyka
malarstwo: Hubert Bełciak z Nowego Targu, Rafał Choroba z Nowego Targu, Kinga Bobak z Zakopanego, Ilona Markowicz z Nowego Targu, Kornelia Furca z Nowego Targu, Karolina Dziubak z Sidziny, Elżbieta Wójcik z Zakopanego, Natalia Skiba z Nowego Targu, Krzyś Szarek z Nowego Targu, Jagoda Zaryczańska z Zakopanego, Bartosz Plewa z Nowego Targu, Anna Bednarek z Poczesnej, Łukasz Mrożek z Nowego Targu, Maja Buczkowska z Zakopanego, Paulina Bobak z Zakopanego i Sylwia Marszałek z Zakopanego;

rzeźba: Mia Wróblewska z Zakopanego, Zuzanna Dudzińska z Zakopanego, Bartek Zamarło z Zakopanego, Natalia Wirmańska z Zakopanego, Mateusz Parządka z Zakopanego, Maria Talaga z Zakopanego i Magdalena Stala z Zakopanego.

Organizatorem Spotkań jest burmistrz Zakopanego przy współpracy zakopiańskich parafii, Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

W galerii poniżej zdjęcia z ubiegłorocznej edycji.

s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl