Rozmaitości
Poniedziałek, 26 maja 2014 23:05

IX Spotkania Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was” (wyniki i zdjęcia)

ZAKOPANE. Zakończył się dwudniowy festiwal, w którym wzięli udział młodzi ludzie z całej Polski. Uczestnicy oceniani byli w czterech dziedzinach: muzyka, plastyka, teatr i literatura. Poniżej - wyniki IX edycji Spotkań Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was”.
muzyka
kategoria soliści
Adam Lempart Harbutowice I nagroda w kategorii dziecięcej
Martyna Kasprzycka ZakopaneI nagroda w kategorii młodzieżowej

kategoria zespoły
1. Schola „Stokrotki” Parafia Najświętszej Rodziny Zakopane
2. Schola „Gloria Domine” Parafia Miłosierdzia Bożego Zakopane
3. Schola „Dzieci Maryi” Lelów
wyróżnienie: Sabina MbayoSolistka zespołu Bombel Bend z Opola

sekcja plastyczna
Temat: „Świętymi bądźcie”
Jury w składzie: Anna Dziubas – artysta plastyk, dyrektor Galerii „Jatki” w Nowym Targu - przewodnicząca, Barbara Baniecka-Dziadzio – artysta plastyk, Anna Zadziorko – dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem oceniło 77 prac malarskich oraz 7 rzeźbiarskich nadesłanych na tegoroczny konkurs.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

malarstwo
I grupa wiekowa - 6-11 lat
1. Hubert Bełciak l. 6. Przedszkole Sióstr Serafitek, Nowy Targ
2. Rafał Choroba l. 7. Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
3. Kinga Bobak l. 8 SP nr 4 Zakopane
wyróżnienia: Ilona Mrkowicz l. 7 Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ, Kornelia Furca l. 9 Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ, Karolina Dziubek l. 9 Sidzina, Elżbieta Wójcik l. 11 SP nr 5 Zakopane, Natalia Skiba l. 7 Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ, Krzyś Szarek l. 7 Przedszkole Sióstr Serafitek Nowy Targ;

II grupa wiekowa – 12-15 lat
1. Jagoda Zaryczańska l.12 SP nr 5 Zakopane
2. Bartosz Plewa l.14 Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
3. Anna Bednarek l.15 Poczesna
wyróżnienia: Łukasz Mrożek l. 15 Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ, Maja Buczkowska l.13 Gimnazjum nr 2 Zakopane;

III grupa wiekowa – 16-20 lat
1. Paulina Bobak ZSP im. A. Kenara Zakopane
wyróżnienie: Sylwia Marszałek ZSP im. A. Kenara Zakopane

rzeźba:
1. Mia Wróblewska ZSP im. A. Kenara Zakopane
2. Zuzanna Dudzińska ZSP im. A. Kenara Zakopane
3. Bartek Zamarło ZSP im. A. Kenara Zakopane
wyróżnienia: Natalia Wirmańska ZSP im. A. Kenara Zakopane, Mateusz Paządka ZSP im. A. Kenara Zakopane, Maria Talaga ZSP im. A. Kenara Zakopane, Magdalena Stala ZSP im. A. Kenara Zakopane

Pozaregulaminowe wyróżnienia Burmistrza Miasta Zakopane otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem: Kamil Janik, Ewelina Krauzowicz, Julia Budz, Urszula Urbaniec;

teatr
Jury w składzie: Krzysztof Najbor ( przewodniczący), Emilia Nagórka, Krzysztof Łakomik - po obejrzeniu 6 konkursowych spektakli postanowiło przyznać:
Nagrodę Grand Prix ( w wysokości 1.000 zł.) dla spektaklu pt. „Być dobrym jak chleb” w wykonaniu zespołu teatralnego „Na Górce” z Gorlic oraz wyróżnienie w postaci prezentacji spektaklu na koncercie finałowym.

Miejsce I (w wysokości 600 zł.) dla grupy teatralnej Konser z Cichego za spektakl „Kopciuch”
Miejsce II ( w wysokości 400 zł.) dla „Zawodowców z Bachledówki” z Czerwiennego za spektakl „O Zwyrtale muzykancie”
Miejsce III ( w wysokości 300 zł.) dla Teatru z Pasją z Czerwiennego za spektakl „Na Rusinowej Polanie – objawienie Matki Boskiej na Jaworzynce w Tatrach”

Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia ( ufundowane przez Księdza Infułata Stanisława Olszówkę) dla: Zespołu „Krokusy” z Podszkla za spektakl „Przesłanie miłości”, Zespołu Wspólnota Młodego Misjonarza z Zakopanego za spektakl „Przed sklepem z aniołami”.

Indywidualne wyróżnienia aktorskie( nagrody rzeczowe) otrzymują: Stanisław Broński za rolę Świętego Piotra w przedstawieniu „Przed sklepem z aniołami” z zespołu „Wspólnota Młodego Misjonarza” z Zakopanego, Szymon Kula za rolę zastępcy dyrektora w spektaklu „Kopciuch” z Grupy Teatralnej „Koneser” z Cichego, Klaudia Król za rolę małego diabełka z przedstawienia „Przesłanie miłości” z zespołu „Krokusy” z Podszkla, Janusz Tylka za rolę Zwyrtały w przedstawieniu „O Zwyrtale Muzykancie” grupy „Zawodowcy z Bachledówki” z Czerwiennego.

konkurs poetycki w dziedzinie "literatura"
Jury w składzie: Maria Mateja Torbiarz przewodnicząca i Joanna Staszak zdecydowało, iż pierwszą nagrodę otrzymuje autor godło „Elomachia” za wiersze „Eucharystia codzienna” i bez tytułu, druga nagroda dla autora godło „Globtrotter” za wiersz „Raduj się”, wyróżnienie dla autora godło „Miłośniczka Tatr” za wiersze „Ten który góry ukochał” i „Papież Polak”.

Po otwarciu kopert autorami nagrodzonych utworów okazali się: godło „Elomachia” –Elżbieta Zamorowska z Bielska-Białej, godło „Globtrotter” – Bartłomiej Orzechowski z Tarnobrzegu, godło „Miłośniczka Tatr” – Małgorzata Stępień z Zakopanego.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl